ابلاغیه وزیر و انتصاب مدیر بازنشسته برای یک شرکت نفتی ۹ تیر, ۱۳۹۵

در حالیکه دو روز پیش وزیر نفت طی ابلاغیه ای مدیران ارشد خود را از انتصاب افرادی که دو سال به زمان بازنشستگی شان باقی مانده است، منع کرده بود، مجید هدایت زاده امروز طی حکمی از سوی وزیر به مدیر عاملی شرکت نیکو منصوب شد.

اقتصادپرس: وزیر نفت امروز مجید هدایت زاده را به عنوان مدیر عامل شرکت نیکو، یکی از شرکت‌های تابع شرکت ملی نفت ایران منصوب کرد. شرکتی که دفتر مرکزی آن در لوزان سوئیس واقع شده و به نظر می رسد از نظر قوانین خارج از چارچوب شرکت ملی نفت قرار گیرد.
این انتصاب در حالی صورت گرفت که به نظر می‌رسید وزیر نفت در ابلاغیه ای که دو روز پیش صادر کرد، قصد دارد از انتصاب افرادی که نزدیک به موعد بازنشستگی خود هستند در سمت های حساس مدیریتی جلوگیری کند.
با این حال این انتصاب دو نکته را در خود دارد؛ اول آنکه شرکت بازرگانی نفت ایران (نیکو) اگرچه یکی از شرکت های تابع شرکت ملی نفت به شمار می رود اما مقر اصلی آن خارج از کشور بوده و تابع قوانین بین المللی است و
به این ترتیب می‌توان به نوعی انتصابات در این شرکت را خارج از چارچوب‌های شرکت ملی نفت دانست.
از سوی دیگر در بند سوم این ابلاغیه  مدیران و مشاغل دولتی به این ترتیب تعریف شده‌اند که منظور از مدیران و مشاغل مدیریتی در این ابلاغیه مدیران، رییسان و سرپرستان با رتبه ١٧ و بالاتر است. به این ترتیب می‌توان نتیجه گرفت انتصابات از سوی خود شخص وزیر از حوزه انتصابات مشمول این ابلاغیه خارج شده است.

منبع: ایسنادیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *