آغاز پروژه راه کارخانه سیمان سیاهکل پس از دو سال توقف ۵ تیر, ۱۳۹۵

فرماندار سیاهکل گفت: پروژه احداث راه اختصاصی کارخانه سیمان دیلمان بعد از توقف دوساله شروع به کار کرد.

اقتصادپرس: رضا اسلامی با بیان اینکه پروژه احداث راه اختصاصی کارخانه سیمان دیلمان بعد از توقف دوساله شروع به کار کرد اظهار داشت: این پروژه از گولک به اسپیلی به طول ۱۶ کیلومتر متعلق به کارخانه سیمان گیلان سبز دیلمان است که با هزینه ۹۰ میلیارد ریالی در حال احداث است.

وی دلیل توقف دوساله این پروژه را بدهی شرکت «ایمیدرو»(سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران) به مبلغ چهار میلیارد و ۹۶۰ میلیون ریال به اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری گیلان اعلام کرد و گفت: به دلیل  اهمیت و حساسیت این پروژه، با پیگیری اینجانب این مبلغ از محل سرجمع اعتبارات استانی بودجه سال ۹۵-۹۶ و حمایت مسئولین مدیریت برنامه‌ریزی استان، بدهی شرکت ایمیدرو تقبل و پرداخت شد و در نهایت پروژه به صورت مجدد عملیاتی شد.

فرماندار سیاهکل تصریح کرد: کارشناسان تمام سعی خود را کرده اند تا به پوشش جنگلی دیلمان آسیبی وارد نشود و به همین دلیل این پروژه با عبور از مناطق تپه ماهورها و فاقد پوشش جنگلی در حال احداث است.

اسلامی با بیان اینکه جنس ساختمان راه از جابجایی خاک و مصالح سنگی همان منطقه از نوع آسفالت بتنی در حال احداث است افزود: آسفالت بتنی برخلاف آسفالت قیری با دوام بیشتر، فاقد مشتقات نفتی بوده و خسارت زیست محیطی ندارد.

وی با بیان اینکه این جاده موجب حذف عبور ماشین آلات سنگین از مناطق مسکونی دیلمان می‌شود گفت: یکی از شاخصه‌های توسعه یافتگی جاده است که متأسفانه در گذشته به دلیل نبود جاده اختصاصی برای کارخانه سیمان دیلمان، خسارت زیادی به جاده‌های اصلی و فرعی این منطقه وارد شده است.

نماینده عالی دولت در سیاهکل خاطرنشان کرد: مزیت برجسته اجرای این پروژه کاهش زمان سفر به مدت ۱۵ دقیقه و کاهش قابل ملاحظه مصرف سوخت، لنت ترمز و صفحه کلاچ خودروها است که در نتیجه آن از نظر آلایندگی نیز به محیط زیست کمک خواهد می‌شود.

اسلامی با بیان اینکه این پروژه در پنج ماه آینده به بهره برداری می‌رسد افزود: زیرساخت جاده‌ای و ره‌آورد تملک دارایی برای منطقه، یکی دیگر از فواید احداث این پروژه برای شهرستان سیاهکل است.

 

منبع: تسنیمدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *