نمایشگاه های فصلی در ماه رمضان برگزار نمی شود ۱۶ خرداد, ۱۳۹۵

رئیس اتاق اصناف گفت:از آنجا که در توزیع اقلام پرمصرف همانند گوشت قرمز، گوشت سفید، روغن و.. مشکلی وجود ندارد بنابراین نیازی به برگزاری نمایشگاه های فصلی در این ماه نیست.

اقتصادپرس: حمید فاضلی رئیس اتاق اصناف در طرح ضیافتی ماه رمضان اظهار داشت: قیمت گذاری اقلام پرمصرف این ماه انجام شده است ضمن اینکه مشکلی در تامین و توزیع اقلام پرمصرف وجود ندارد.
وی با اشاره به برگزاری نمایشگاه های فصلی در این ماه گفت: با توجه به آنکه  در توزیع اقلام پرمصرف همانند گوشت قرمز، گوشت سفید، روغن و.. مشکلی وجود ندارد و به عبارتی با انباشت کالا در انبارها مواجه هستیم نیازی به برگزاری نمایشگاه های فصلی در این ماه نخواهیم داشت.
فاضلی ادامه داد: در واقع در سایر اقلام پرمصرف همچون حبوبات، خرما و زولبیا وبامیه بحث نظارت و کنترل بر واحد های صنفی مطرح است به طوریکه طی این ایام اتاق اصناف فعالیت  و نظارت خود را بیشتر و دقیق تر اعمال می کند.
رئیس اتاق اصناف با اشاره به قیمت زولبیا و بامیه بیان کرد: در قیمت اقلام پر مصرف این ماه جز زولبیا و بامیه تغییری ایجاد نشده و تنها نرخ زولبیا و بامیه ۱۵ درصد افزایش یافته به طوریکه هر کیلو درجه یک ۱۱ هزار تومان و درجه دو ۱۰ هزار و ۵۰۰ تومان مصوب شده و این در حالیست که درخواست اتحادیه بیش از این رقم بوده است.
وی در ادامه یادآور شد: نهادهای اتاق اصناف، سازمان حمایت از تولید کننده و مصرف کننده، سازمان صنعت و معدن و تجارت، وزارت بهداشت در این ماه نظارت ویژه ای بر فروشگاه ها اعمال می کنند و حال از مردم تقاضا داریم که از خرید اقلامی همچون آش و… از دست فروشان خودداری کنند و تنها از واحد های صنفی دارای پروانه کسب و برچسب طرح ضیافت خریداری کنند.
گفتنی است این طرح تا پایان ماه مبارک رمضان ادامه دارد.
منبع: باشگاه خبرنگاران


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *