آغاز سرشماری اینترنتی نفوس و مسکن از ۳ مهرماه ۲۰ شهریور, ۱۳۹۵

رئیس مرکز آمار ایران گفت: سرشماری اینترنتی نفوس و مسکن از سوم تا ۲۴مهرماه امسال انجام می‌شود.

اقتصاد پرس: امیدعلی پارسا رئیس مرکز آمار ایران در کنفرانس خبری سرشماری آماری نفوس و مسکن سال ۹۵ با اشاره به اینکه بخشی از این سرشماری به صورت الکترونیکی انجام می‌شود،گفت: آغاز سرشماری نفوس و مسکن به روش حضوری از ۲۵مهرماه تا ۲۵ آبان ماه در سراسر کشور صورت می گیرد.
وی ادامه داد: همچنین سرشماری اینترنتی نفوس و مسکن نیز از سوم تا ۲۴ مهرماه امسال انجام می‌شود چرا که سرشماری عمومی نفوس و مسکن به شیوه حضوری، پیچیده و پرهزینه است و بنابراین مشارکت پاسخگویان در سرشماری اینترنتی کمک شایانی در کاهش هزینه این طرح ملی و تسریع در اجرای بهینه آن خواهد داشت.
پارسا با بیان اینکه  با توسعه و گسترش IT در سطح کشور امکان دسترسی سریع به اطلاعات فراهم کرده، افزود:  سرشماری به شکل اینترنتی مزیت‌‎هایی به مراتب بیشتری از روش سنتی دارا است.
رئیس مرکز ملی آمار ایران افزود: خانوارهایی که از طریق سرشماری اینترنتی در این فرآیند مشارکت کنند، نیازی به پر کردن پرسشنامه در مراجعه پرسشگران مرکز آمار ندارند. همچنین خانوارها برای ویرایش اطلاعات خود می‌توانند از ۲۲ تا ۲۴ مهرماه به سامانه سرشماری اینترنتی، مراجعه و اطلاعات خود را ویرایش کنند.
وی گفت: سال گذشته تعداد این سوالات ۵۰ عدد بوده اما در سال‌جاری این رقم به ۲۹ عدد کاهش یافته است.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *