پیش بینی خرید 90 هزارتن کلزا ۱۱ خرداد, ۱۳۹۵

معاون شرکت بازرگانی دولتی گفت: براساس آمار بالای ۳۰ هزارتن کلزا از ۹ استان خریداری شده و می توان گفت که این رقم تا پایان سال جاری به ۹۰ هزارتن خواهد رسید.

اقتصاد پرس: حسن عباسی معروفان معاون شرکت بازرگانی دولتی با اشاره به میزان خرید تضمینی گندم و کلزا اظهار داشت: طبق آخرین آمار ۲ میلیون و ۱۵۰ تن گندم از ۱۳ استان کشور خریداری شده که همواره پیش بینی می شود تا پایان فصل برداشت خرید گندم از ۱۰ میلیون تن فراتر رود.
وی با اشاره به اینکه تا در استان خوزستان میزان خرید فراتر از پیش بینی های قبل بوده، گفت: در گذشته پیش بینی شده بود که میزان خرید در استان خوزستان ۱ میلیون و ۲۰۰ هزار تن باشد و این درحالیست که تا کنون یک میلیون و  ۳۵۰ هزار تن گندم خریداری شده است و گفتنی است که ۷۰ دردصد پول کشاورزان پرداخت شده جای نگرانی در این زمینه وجود ندارد.
عباسی معروفان با اشاره به اینکه ۹۰ هزارتن کلزا تا پایان سال خریداری می شود، بیان کرد: براساس آمار بالای ۳۰ هزارتن کلزا از ۹ استان خریداری شده و می توان گفت که این هفته به سبب برداشت بیشترین میزان خرید کلزا را خواهیم داشت.
معاون شرکت بازرگانی دولتی با اشاره به ارزش ریالی خرید از زراعت کاران افزود: تا به امروز ارزش خرید تضمینی کلزا ۷۰ میلیارد تومان و گندم ۲ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان فراتر رفته است.
وی با بیان اینکه امسال استان های فارس، خوزستان و گلستان رکوردار بالاترین فروش خرید هستند، عنوان کرد:  استان های خوزستان، فارس، گلستان،آذربایجان، ایلام استان هایی هستند که به نسبت جمعیت گندم بیشتری دارند.
منبع:باشگاه خبرنگاران


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *