کمبود برق ادارات دولتی ونزوئلا را تعطیل کرد ۸ اردیبهشت, ۱۳۹۵

دولت ونزوئلا برای مقابله با کاهش قابل توجه میزان تولید برق در این کشور دستور داد تا کارمندان دولتی برای صرفه جویی در مصرف انرژی هفته ای ۲ روز کار کنند.

اقتصادپرس: دولت سوسیالیست ونزوئلا روز سه شنبه به کارمندان بخش دولتی این کشور دستور داد تا برای صرفه جویی در مصرف انرژی در این کشور بحران زده عضو اوپک هفته ای ۲ روز کار کنند.

نیکولاس مادورو، رئیس جمهوری ونزوئلا در ماه های آوریل و می برای کاهش میزان مصرف برق به تمام کارمندان این کشور در روزهای جمعه مرخصی اجباری داده بود.

مادورو در مصاحبه تلویزیونی هفتگی خود گفت: «از فردا، حداقل به مدت دو هفته در بخش دولتی روزهای چهارشنبه، پنجشنبه و جمعه تعطیل خواهد بود.»

وقوع خشکسالی سطح آب را در سد اصلی ونزوئلا کاهش داده و میزان تولید برق در نیروگاه برق آبی این کشور در منطقه گوری به نزدیکی ارقام بحرانی رسیده است. این سد برق مصرفی دود دو سوم کل ونزوئلا را تامین می کند.

کمبود آب و برق به دشواری های پیش روی این کشور ۳۰ میلیون نفری را که با رکود شدید، کمبود کالاهای اساسی نظیر شیر و دارو و بالا رفتن قیمت ها مواجه است، اضافه کرده است.

مادوروی ۵۳ ساله که پس از مرگ هوگو چاوز، در سال ۲۰۱۳ به ریاست جمهوری ونزوئلا رسیده با فشارهای احزاب مخالف برای برکناری وی از طریق یک رفراندوم عمومی مواجه است.

مادورو گفت: «گوری عملا به بیابان تبدیل شده است. با همه این اقدامات ما قرار است آن را نجات دهیم.» وی افزود، میزان کاهش روزانه سطح آب از ۲۰ سانتیمتر به ۱۰ سانتیمتر کاهش یافته است.

یک ماه پس از قطعی های غیربرنامه ریزی شده، دولت ونزوئلا این هفته اقدام به جیره بندی برق در اکثر نقاط ونزوئلا به استثنای کاراکاس کرده و این اقدام موجب به راه افتادن اعتراضاتی پراکنده در برخی شهرها شده است.

منبع: رویترزدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *