زمان مناسب برای ابلاغ مصوبه حق مسکن چه زمانی است؟ ۲۵ اردیبهشت, ۱۳۹۵

نماینده کارگران در شورای عالی کار درباره آخرین وضعیت حق مسکن کارگران گفت:کارگران از ما می پرسند طبق گفته‌ی وزیرکار، زمان مناسب برای ابلاغ افزایش حق مسکن چه زمانی است؟دولت چه زمانی حق مسکن را ابلاغ می کند؟

اقتصاد پرس: فرامرز توفیقی درباره آخرین وضعیت حق مسکن کارگران گفت: کارگران هنوز منتظر هستند و خبری از حق مسکن کارگران نیست. وزیرتعاون،کار و رفاه اجتماعی خبر داده اند که حق مسکن در فرصت مناسب ابلاغ می‌شود. اگر ممکن است بفرمایند فرصت مناسب چه زمانی است؟

وی ادامه داد: وزیر کار صحبت از بیمه شدن ۱۰ میلیون کارگر حاشیه نشین می کند. تعداد کل بیمه شدگان تأمین اجتماعی ۱۳ میلیون نفر طبق آمار است. یعنی تا پیش از دولت تدبیر و امید ۳ میلیون بیمه شده در این کشور وجود داشته؟حق مسکن عددی ناچیز است که در حال حاضر به یکی دیگر از مطالبات کارگری تبدیل شده است و دولت توجهی به آن ندارد.

نماینده کارگران در شورای عالی کاردر ادامه درباره اینکه آیا خبری از برگزاری جلسات شورای عالی کار یا شورای سه جانبه در هفته جاری وجود دارد گفت:علی الرغم اینکه در جلسه قبلی شورای سه جانبه ملی اعلام کردند قرار است کارگروه ویژه ای در راستای امنیت شغلی کارگران ایجاد شود. اما خبری از برگزاری جلسات نیست.

وی گفت:کارگران به دنبال احیای ماده ۷ قانون کار درباره بهبود قراردادها هستند و می خواهند معیشت و دستمزد نیروی کار تقویت شود. کارگران از ما می پرسند افزایش حق مسکن چه شد و زمان مناسب دولت برای تأیید آن چه وقتی می رسد؟

منبع: تسنیمدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.