اقتصادمقاومتی یعنی عدم وابستگی به خارج ۴ مهر, ۱۳۹۵

خداکرم غریبی در رابطه با اصول اقتصاد مقاومتی گفت:اگر اصول اقتصاد مقاومتی که توسط مقام معظم رهبری اعلام شده است را در نظر بگیریم تاکید اصلی بر عدم وابستگی به خارج است .عدم وابستگی به خارج یعنی اینکه آنچه ما در کشور نیاز داریم خودمان تولید کنیم

اقتصاد پرس: خداکرم غریبی عضو هیئت علمی دانشکده معدن دانشگاه یزد در کنفرانس ملی فناوری معدنکاران ایرانعنوان کرد:برای ارائه مقاله دو مرحله برگزارشد. در بهمن ماه تعداد مقاله های ارائه شده که جنبه فناورانه داشت کم بود بنابراین تا شهریور ماه تمدید شد. موضوع مقاله ها با توجه به اسم کنفرانس فناوری های معدن کاری بود نظر ما هم روی همین موضوع بوده است.

وی در رابطه با اصول اقتصاد مقاومتی گفت:اگر اصول اقتصاد مقاومتی که توسط مقام معظم رهبری اعلام  شده است را در نظر بگیریم تاکید اصلی بر عدم وابستگی به خارج  است .عدم وابستگی به خارج یعنی اینکه آنچه ما در کشور نیاز داریم خودمان تولید کنیم واین هدف اصلی این کنفرانس است که درجهت اقتصاد مقاومتی تشکیل شده است.

غریبی اظهار داشت:در هر فرایندی سه فاکتور وجود دارد:سازنده ،مصرف کننده، تولید کننده. هدف  از برگزاری کنفرانس این است که تا جائی که امکان دارد این سه فاکتور را کنار هم قراردهیم.

وی در پایان به پشتوانه سه فاکتورسازنده،کصرف کننده وتولیدکننده اشاره کرد وافزود: پشتوانه این فرایند دانش فنی است که توسط دانشگاهها عملا ارائه میشود ما تمام تلاش خود را دراین کنفرانس به کار بستیم که بتوانیم اتحادی را بین سازنده فناوری ،مصرف کننده فناوری ودانش فنی ایجاد کنیم.

منبع:بافق خبر



دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.