تابش:دماوند به عنوان نمادعظمت طبیعت ایران نبایددچارخدشه شود ۳۱ شهریور, ۱۳۹۵

رییس فراکسیون محیط زیست مجلس شورای اسلامی خواستار توقف عملیات گازرسانی در دماوند برای بررسی‌های فنی و رعایت استانداردهای زیست محیطی شد و گفت که رییس مجلس نیز در این موضوع دخالت نداشته است.

اقتصاد پرس: محمدرضا تابش در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به نامه سرگشاده نماینده دماوند درباره احتمال بروز فاجعه طبیعی در این منطقه در پی گازرسانی به چند روستا در لاریجان و اعمال فشار برای انجام این عملیات، گفت: من پیش از این هم با رییس سازمان محیط زیست و وزیر نفت مکاتباتی در این رابطه داشتم و خواستار توقف هرگونه عملیات گازرسانی تا انجام بررسی‌های دقیق فنی و کارشناسانه شدم و همین درخواست را از دستگاه قضایی نیز دارم.

وی افزود: قطعا این کار باید بر مبنای بررسی‌های کارشناسی انجام شود و ضوابط فنی و استانداردهای زیست محیطی باید رعایت شود لذا عملیات اجرایی تا انجام بررسی‌های فنی باید متوقف شود تا خدشه‌ای به نماد عظمت طبیعت ایران یعنی دماوند وارد نشود.

این نماینده مجلس با اشاره به گفت‌وگوی امروز (چهارشنبه) خود با رییس مجلس در این زمینه یادآور شد: من نظر آقای لاریجانی را در خصوص گازرسانی به چند روستا در لاریجان جویا شدم و ایشان گفت که در این موضوع نه دخالتی کرده‌اند و نه دخالت می‌کنند.

تابش با بیان اینکه هرگونه اقدامی که به نماد عظمت و شکوه طبیعت ایران خدشه وارد کند پذیرفته نیست، تصریح کرد: مسلما نظر رییس محترم مجلس و نمایندگان هم همین است. پرواضح است همکاران نماینده ما که خودشان قانونگذار هستند بر رعایت قانون و اعمال ضوابط و مقررات فنی تاکید دارند.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *