اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی سرعت می‌گیرد ۱۵ شهریور, ۱۳۹۵

رئیس سازمان برنامه و بودجه استان فارس از شکل‌گیری فرآیند تفویض اختیارات به استانداران به عنوان نمایندگان عالی دولت در استان‌ها با هدف سرعت بخشیدن به اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی خبر داد.

اقتصاد پرس:ساسان تاجگردون یکشنبه ۱۴ شهریور در اولین جلسه هم فکری و کارگاه آموزشی عوامل اجرایی ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان فارس که با حضور مسئولان دبیرخانه کمیته‌های اجرایی و اعضاء گروه‌های کارشناسی ذیل کمیته‌ها برگزار شد، گفت: بدون شک در اجرای برخی برنامه‌ها و سیاست‌ها، ایراداتی وجود دارد که می‌توان با تفویض اختیار به استان‌ها، این نوع نگاه‌ها را در حوزه استانی ضمن اصلاح، توسعه داد و تقویت کرد.

وی با تاکید بر اینکه هر رفتاری برای برون رفت از هر بخش اقتصادی، نیازمند تعیین وظایف و ابلاغ تکالیفی است، افزود: اکنون نزدیک به ۱۵۲ موضوع در هیئت دولت مصوب و بخشی از آن در حوزه استانی ابلاغ شده است. اما یک واقعیت انکارناپذیری که در این خصوص وجود دارد این است که یک استان به تنهایی نمی‌تواند برای عملیاتی کردن و نجات اقتصاد در شرایط مختلف، نقش آفرینی کند، بلکه باید با تمام مملکت مشارکت و تعامل چند سویه وجود داشته باشد.

دبیر ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان فارس، بر ضرورت نقد منصفانه و تحلیل کافی پروژه‌ها و پیشنهادهای ارائه شده به منظور عملیاتی شدن موضوعات مرتبط توسط دستگاه‌های اجرایی استان تاکید و اضافه کرد: گروه‌های کارشناسی باید رفتارهای قانونی برای انجام این اقدامات و ملزومات مورد نیاز را در نظر گرفته و انجام کارها باید به صورت عملیاتی و روتین باشد.

تاجگردون در عین حال بر ضرورت تعیین و رعایت سه مشخصه وظایف، مسئولیت و خروجی کار، اصرار و خاطرنشان کرد: تلاش می‌کنیم تا گروه‌های کارشناسی و وظایف و مسئولیت آن‌ها مشخص و خروجی کار نیز تعیین شده و از پرداختن به حاشیه‌ها جلوگیری شود.

رئیس سازمان برنامه و بودجه استان فارس، هدف اقتصاد مقاومتی را تقویت بخش دولتی ندانست و گفت: یکی از اهداف اقتصاد مقاومتی تقویت و فعال کردن بخش خصوصی و از بین بردن بروکراسی اداری است.

براساس این گزارش، کارگاه آموزشی عوامل اجرایی ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان فارس مطالبی در سه بخش ارائه شد که شامل رئوس مطالب و مولفه‌های کلیدی اقتصاد مقاومتی و تشریح ۲۴ بند ابلاغی مقام معظم رهبری، تشریح ساختار اقصاد مقاومتی کشور، استان فارس و توضیح در مورد کمیته‌های اجرایی و گروه‌های کارشناسی ذیل کمیته‌ها و توضیح سامانه اطلاعاتی – عملیاتی دبیرخانه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان فارس بود.

منبع:ایسنادیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *