تحقق سیاستهای اقتصاد مقاومتی در گرو ict ۱۹ مرداد, ۱۳۹۵

واعظی با تأکید بر اینکه تحقق سیاستهای اقتصاد مقاومتی بدون ict امکان پذیر نیست، بیان کرد: بازار ict در کشور با توجه به ترنوول مالی بازار جهانی بسیار اندک است و توان رشد سه برابری را در ایران دارد.

محمود واعظی در برنامه توسعه کسب و کار اشتغال پایدار اظهار کرد: تحولات در حوزه ict در پنج سال اخیر بسیار مناسب بوده و پیشرفت دراین حوزه نیز خود را در دیگرحوزه‌ها نشان می دهد.
وی افزود: سیاستهای اجرایی دولت درحال حاضر اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و دانش بیناین  کردن تمام فعالیت ها است که بدون شک بدون ict این مهم امکان پذیر نیست.
وزیرارتباطات و فناوری اطلاعات بیان کرد: رشد اقتصادی کشور نیازمند سرمایه گذاری قابل توجهی است که در حال حاضر میزان اشتغال در صنعت با توجه به میزان سرمایه گذاری انجام شده بسیار کم است و با این شرایط باید به سمت ارائه خدمات حرکت کرد.
واعظی تاکید کرد: بازار جهانی ict در حدود ۳هزار و ۵۰۰ میلیون یورو ترنوول مالی دارد که با توجه به میزان جمعیت ایران باید با رشد سه برابری به ترنوول مالی ۳۵ هزار یورو دست پیدا کنیم.
این عضو هیئت دولت با بیان اینکه در دو سال اخیر بخش خصوصی و دولت در راستای گسترش زیرساختها فعالیتهای قابل توجهی داشته اند، گفت: در حوزه زیرساخت حدود ۱۶ هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری صورت گرفته که نگاه ویژه ای به روستاها و مناطق محروم وجود دارد از این رو سالانه ۳۵۰ میلیون تومان در روستاها سرمایه گذاری می شود.
وی تأکید کرد: میزان ۱۷ تا ۱۹ درصد فارغ التحصیلان در حوزه ict هستند که این میزان نیازمند شغل مناسب بوده اما مشکل اصلی در این زمینه مهارت است. ایجاد اشتغال در حوزه ict و فناوری اطلاعات از چهار ضلع یک مربع به نامهای ict ،‌ وزارت کار، استانداری و بخش خصوصی تشکیل شده است که اگر هر چهار ضلع این مربع همدیگر را به خوبی ببینند ایجاد اشتغال سخت نیست.
واعظی اولویت‌های اصلی وزارتخانه خود را در ایجاد زیرساختهای مناسب شکبه ملی اطلاعات دانست و گفت: به دنبال آن هستیم که خدمات و نرم افزار داخلی به شبکه ملی ارتباطات افزوده شود.
وزیر ارتباطات و اطلاعات فناوری با اشاره به اینکه فارغ التحصیلان بسیاری در حوزه ict وجود دارند، گفت: باید ساخت اپلیکیشن و خدمات ict برمبنای نیروی کار داخلی مورد توجه قرار گیرد و از سوی دیگر با همراهی سازمان فنی و حرفه ای به دنبال آن هستیم تا مهارت آموزی را در کشور ترویج دهیم.
منبع: میزان


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.