آغاز تعمیرات اساسی پالایشگاه پنجم مجتمع گاز پارس جنوبی ۱۱ مرداد, ۱۳۹۵

مدیر پالایشگاه پنجم پارس جنوبی تاکید کرد: ١۶٣ مورد مربوط به تعمیر شیرآلات است که از موارد مهم آن می توان به تعمیر KV های ردیفهای گازی اشاره کرد.

اقتصادپرس: ایرج خرمدل اظهار کرد: تعمیرات اساسی امسال با توقف فاز نهم از ششم مردادماه آغاز شده است و تا ١٧ مردادماه نیز ادامه خواهد داشت.

مدیر پالایشگاه پنجم شرکت مجتمع پارس جنوبی گفت: در این عملیات، سه روز توقف کامل خواهیم داشت که در این بازه زمانی، عملیات توپکرانی نیز از سمت سکوهای دریایی برای تمیزکاری خطوط ٣٢ اینچ از ابتدای توقف هر فاز برنامه‌ریزی شده است.

وی اعلام کرد: در بازه زمانی ١١ روزه تعمیرات اساسی، ۴٨۴ مورد تعمیراتی برنامه‌ریزی شده و ١۶٩ مورد نیز در فهرست Opportunity قرار دارد.

خرمدل با اشاره به مهمترین موارد تعمیراتی گفت: در بازه زمانی تعمیرات اساسی امسال، ۶٩ مورد تعمیراتی بعنوان مهمترین موارد تعمیراتی مشخص شده اند.

به گفته‌ وی، تعویض مبدل پیش گرمکن گاز ورودی در واحد سیلابه گیر، تمیزکاری برجهای جذب، تعویض فیلترهای ورودی واحدهای آمین شامل اعمال طرح اصلاحی المنتهای فیلتر، شستشوی تانکهای آمین ردیف دوم و چهارم، تمیزکاری صافی و عملیات Back puffing مسیرهای Cold box، تمیزکاری مبدلها و ریبویلرهای واحد تثبیت میعانات گازی، تعمیرات اساسی کمپرسورهای Off Gas و فنهای هوایی ردیفهای گازی، تعویض DSO Separator و تعویض درام ١٢١D١٠٣، از مهمترین موارد تعمیراتی بشمار می روند.

مدیر پالایشگاه پنجم پارس جنوبی تاکید کرد: ١۶٣ مورد مربوط به تعمیر شیرآلات است که از موارد مهم آن می توان به تعمیر KV های ردیفهای گازی اشاره کرد.

این مقام مسئول با اشاره به ١١٣ مورد PM تجهیزات برقی پالایشگاه تصریح کرد: ٧۵ مورد مربوط به بازرسی و تعویض Corrosion Coupon پالایشگاه پنجم و در راستای سیستم RBI هدف‌گذاری شده و بقیه آیتمها نیز شامل برنامه های رنگ آمیزی،  MR های ابزار دقیقی و رفع نشتیهای جزئی است.

منبع: میزاندیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *