برگزار نشدن دو ساعت جلسه جدی مواد اولیه واحدهای تولیدی ۳۰ تیر, ۱۳۹۵

مدیرعامل فولاد نورد با بیان اینکه مشکل تأمین مواد اولیه حدود چند ماهی است که واحدهای تولیدی را با مشکل روبرو کرده است، گفت: هنوز تولیدکنندگان فولاد قدم اجرایی را برای تأمین مواد اولیه واحدهای پروفیل انجام نداده اند.

اقتصاد پرس: امیر مهریزی با اشاره به مشکلات سندیکای لوله و پروفیل برای تأمین مواد اولیه مواد مورد نیاز خود اظهار داشت: قرار شده بخشی از ورق‌های سه میلی متری مورد نیاز تولیدکنندگان پروفیل را واحد تولیدی ما تأمین کند اما مشکل ما نبود ماده اولیه اسلب است. به همین منظور برای رفع این موضوع جلسه‌ای را با حضور معاون وزیر برگزار کردیم.

وی با بیان اینکه براساس این جلسه قرار شد فولاد هرمزگان و مبارکه اقدامات لازم را برای تأمین اسلب  مورد نیاز ما انجام دهند، گفت: براساس توافقات ما می‌توانیم ۵۰۰ هزار تن ورق سه میلی متری را در اختیار سندیکا قرار دهند همچنین فولاد مبارکه نیز تعهد کرده یک میلیون و ۱۰۰ هزار تن و فولاد هرمزگان  یک میلیون تن ورق برای سندیکا تولید نماید.

مدیرعامل نورد و لوله اهواز تصریح کرد: مشکل تأمین مواد اولیه حدود چند ماهی است که واحدهای تولیدی را با مشکل روبرو کرده است اما با وجود تعاملات انجام شده هنوز تولیدکنندگان فولاد قدم اجرایی را برای تأمین مواد اولیه واحدهای پروفیل انجام ندادند.

مهریزی با بیان اینکه برای تأمین ورق‌های سه میلی متری تولیدکنندگان پروفیل نیازمند اسلب هستیم افزود: متأسفانه فقط توافق انجام می‌شود و هیچ اقدام اجرایی در این رابطه صورت نمی‌گیرد. به نظر من اگر فقط دو ساعت مسئولین مربوطه در یک جلسه کنار یکدیگر بنشینند این مضوع به راحتی قابل حل است.

وی به ارزان فروشی فولاد هرمزگان اشاره کرد و گفت: در سال گذشته این واحد اسلب مورد نیاز ما را با قیمت کیلویی ۷۸۰ به تایلندی‌ها می‌فروخت  درحالی که در همان زمان اسلب را با قیمت یک هزار و ۷۰۰ تومان به تولیدکننده داخلی می‌فروختند.

مدیرعامل نورد و لوله اهواز ادامه داد: امروز نیز اسلب را با قیمتی گرانتر که حدود کیلویی ۱۲۲۵ تومان است با محاسبه ۹ درصد مالیات بر ارزش افزوده به تولیدکننده داخلی می‌فروختند اما همین مواد را با قیمتی ارزانتر در بازارهای خارجی می‌فروشند.

منبع: تسنیمدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *