ابلاغ مصوبه 2250 میلیاردی دولت برای خدمات مسکن مهر ۲۳ تیر, ۱۳۹۵

مصوبه ۲۲۵۰میلیارد تومانی تامین خدمات زیربنایی و روبنایی مسکن مهر در حالی ابلاغ شد که دولت انتشار ۱۰۰۰میلیارد تومان اوراق خزانه اسلامی و منابع حاصل از فروش واحدهای بدون متقاضی را نیز در نظر گرفته است. تحویل بسیاری از واحدهای مسکن مهر هم اکنون معطل آب، برق، گاز و سایر خدمات زیربنایی و روبنایی است.

اقتصادپرس: هیات وزیران در جلسه ۱۳۹۵/۳/۱۲ به پیشنهاد سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور و به استناد اصل یکصد و سی و هشتم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران تصویب کرد:

۱- وزارت راه و شهرسازی تمهیدات لازم برای واگذاری واحدهای بدون متقاضی مسکن مهر به پیمانکاران، شرکت‌ها و طرف‌های قرارداد و سایر خریداران را فراهم نموده و از محل منابع حاصل از فروش این واحدها (ارزش زمین) برای تکمیل پروژه‌های خدمات روبنایی با رعایت قوانین و مقررات مربوط هزینه نماید.

۲- اعتبار مورد نیاز برای کمک به آماده‌سازی زمین پروژه‌های مسکن مهر و اجرای خدمات زیربنایی (۳۵۰) هزار واحد مسکن مهر در سال ۱۳۹۵ از محل منابع زیر با رعایت مقررات مربوط تامین می‌گردد:

الف- واگذاری اسناد خزانه اسلامی به میزان ده هزار میلیارد (۱۰٫۰۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰) ریال به منظور پرداخت بخشی از دیون پیمانکاران خدمات زیربنایی واحدهای یاد شده تا پایان سال ۱۳۹۴ و سال ۱۳۹۵٫

ب- منابع داخلی شرکت‌های عمران شهرهای جدید و سازمان ملی زمین و مسکن به میزان هفت هزار میلیارد (۷٫۰۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰) ریال برای کمک به آماده‌سازی زمین اعم از ایجاد راه دسترس، دیوار حائل، محوطه‌سازی.

پ- منابع داخلی وزارت نیرو از محل فروش انشعابات به میزان یکهزار میلیارد (۱٫۰۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰) ریال.

ت- اختصاص اعتبار موضوع ردیف (۹- ۵۲۰۰۰۰) جدول شماره ۹ قانون بودجه سال ۱۳۹۵ کل کشور با عنوان «زیرساخت مسکن مهر- سهم دولت» به میزان دو هزار و پانصد میلیارد (۲٫۵۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰) ریال به وزارت نیرو.

۳- اعتبارات موضوع ردیف (۸- ۵۲۰۰۰۰) جدول شماره ۹ قانون بودجه سال ۱۳۹۵ کل کشور با عنوان «تخفیف عوارض پروانه، حمایت‌های مالی و تراکم و ایجاد تاسیسات عمومی مسکن مهر» به میزان دو هزار میلیارد (۲٫۰۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰٫) ریال به وزارت راه و شهرسازی اختصاص می‌یابد تا با رعایت قوانین و مقرارت مربوط هزینه شود.

۴ – اعتبار لازم از محل منابع داخلی شرکت‌های عمران شهرهای جدید و سازمان ملی زمین و مسکن و همچنین فروش واحدهای فاقد متقاضی جهت احداث و تکمیل روبناها (مراکز آموزشی، انتظامی، فرهنگی- مذهبی و درمانی) تامین شود و دستگاه‌های اجرایی خدمات رسان نیز نسبت به ارایه خدمات روبنایی مطابق قوانین و مقررات مربوط اقدام نمایند.

این مصوبه با امضای اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور ابلاغ شده است.

منبع: فارسدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *