برنامه تلفن همراه هشدار دهنده زمان استحمام ۱۲ اردیبهشت, ۱۳۹۵

یک شرکت آلمانی یک برنامه تلفن همراه و حسگر جانبی آن را عرضه کرده که با بررسی وضعیت بدن انسان به وی در مورد بدبو بودن و ضرورت استحمام و نظافت هشدار می دهد.

اقتصاد پرس: این محصول که Nivea Men NOSE  نام دارد باعث می شود گوشی همراه به ابزاری برای پیشبرد امور بهداشتی و نظافت هم مبدل شود.

اگر فردی بخواهد از میزان بوی بدنش مطلع شود تنها کافیست برنامه همراه یاد شده را فعال کند و گوشی هوشمند خود را در نزدیکی زیربغلش قرار دهد. با این کار حسگر عرضه شده به همراه برنامه که به بینی الکترونیک شهرت یافته بررسی وضعیت بوی بدن کاربر و تحلیل آن را بر مبنای الگوریتم های از قبل مشخص شده آغاز می کند و نتیجه را به کاربر اطلاع می دهد.

الگوریتم یاد شده بر مبنای بررسی بوی بدن ۴۰۰۰ مرد طراحی شده و اگر تحلیل انجام شده نشان دهنده نیاز فرد به نظافت و استحمام باشد به وی هشدار داده می شود.

شرکت NIVEA در توضیح ضرورت استفاده از این برنامه مدعی شده که بینی مردان قادر به درک دقیق میزان بدبو بودن یا خوشبو بودن بدن خودشان نیست، زیرا مغز آنها در مقایسه با زنان ۴۰ درصد فضای کمتری را به بررسی و تحلیل وضعیت بوی بدن اختصاص می دهد.

نسخه آزمایشی این برنامه سازگار با آندروید و آیفون در بلژیک آزمایش شده و فعلا در چند کشور جهان در دست بررسی است. اما زمان دقیق عرضه نسخه نهایی برنامه یاد شده مشخص نیست.

منبع: فارسدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *