ارائه تسهیلات بانکی به مشمولان غایب از امسال ممنوع می‌شود ۵ تیر, ۱۳۹۵

محدودیت های قانونی و اجتماعی برای مشمولان غایب و فراری که نحوه اجرای آن در ستاد کل نیروهای مسلح در حال بررسی بود، به زودی عملیاتی می شود.

اقتصادپرس: مسئولان ستاد کل نیروهای مسلح، در سالهای گذشته از بررسی طرحی خبر داده بودند که به موجب آن امکان قطع یارانه مشمولان غایب و فراری وجود داشت؛ طرحی که بر اساس آن علاوه بر قطع یارانه امکان استخدام، دریافت وام و دریافت سایر مستمری ها از دولت نیز از مشمولان غایب و فراری سلب می شد.

سردار کمالی جانشین اداره سرمایه های انسانی ستاد کل نیروهای مسلح در گفتگو با خبرنگار گروه جامعه مشرق در پاسخ به اینکه بر اساس وعده ستاد کل نیروهای مسلح، آیا مشمولان غایب و سربازان فراری از لیست یارانه بگیران حذف شده اند یا خیر گفت: تاکنون این امر اجرایی نشده است اما به زودی جزئیات اجرای محدودیت های اجتماعی و قانونی برای این دسته از افراد اعلام خواهد شد.

کمالی تاکید کرد: در راستای اجرای ماده ۱۰ قانون وظیفه عمومی، در سال جاری محدودیت‌ های قانونی همچون ممنوعیت دریافت وام و تسهیلات بانکی، استخدام، اخذ گواهینامه و تمدید آن و … برای سربازان فراری اجرایی خواهد شد.

وی همچنین با هشدار به مشمولان غایب و سربازهای فراری از خدمت، از عزم جدی نهادهای مسئول در نیروهای مسلح برای دستگیری و اعمال برخی محدودیت های اجتماعی و قانونی برای این افراد خبر داد و گفت: با برنامه ریزی های صورت گرفته روند شناساسی و دستگیری مشمولان فراری در سال جاری تشدید خواهد شد.

منبع: مشرقدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *