افزایش نرخ محاسبه حق کیلومتراژ مشاغل سیر و حرکت راه آهن ۳۱ خرداد, ۱۳۹۵

معاون توسعه مدیریت و منابع راه آهن از موافقت هیئت مدیره این شرکت با افزایش ۱۲ درصدی نرخ محاسبه حق کیلومتراژ مشاغل سیر و حرکت خبر داد.

اقتصادپرس: محمدرضا نصرت نظامی با اشاره به شرح وظایف راه آهن به عنوان یک دستگاه تاثیر گذار درعرصه های اقتصادی و اجتماعی کشور اظهار کرد: شرکت راه آهن عهده دار انجام وظایف خطیری در کشور است که حسن اجرای آن بستگی غیر قابل انکاری به عملکرد عامل نیروی انسانی دارد.

وی با بیان اینکه نیروی انسانی علاوه بر عامل تولید بودن عاملی مهمی برای بکارگیری سایر عوامل تولید مانند فناوری ، سرمایه و دارایی های فیزیکی است افزود: با این وجود اگر نیروی انسانی از نظر دانش ، مهارت و انگیزش آمادگی لازم را داشته باشد آنگاه است که می تواند برای سازمان خود نیز بهره مندی و سود آوری لازم و کافی را به ارمغان آورد.

وی یادآور شد: در سه سال گذشته اقدامات موثری در جهت ارتقا وضعیت معیشت کارکنان و همچنین افزایش انگیزه آنان با هدف انجام درست و به موقع وظایف محوله به عمل آمده است که از آن جمله می توان به اصلاح احکام کارگزینی با هدف متعادل سازی نظام جبران خدمت در انواع وضعیت استخدامی و مشاغل مشابه ، افزایش حقوق و مزایای کارکنان با استفاده ی حداکثری از ظرفیت های قانونی از جمله برقراری فوق العاده ویژه ، برقراری نظام پرداخت کارانه ی حمل بار و جابجایی مسافر و همچنین اصلاح و افزایش نرخ محاسبه ی حق کیلومتراژ و … اشاره کرد.

نصرت نظامی گفت: باید همگی تلاش کنیم تا راه آهن کشور همچون گذشته و بیشتر از قبل با صلابت و توانمندی بیشتر به حیات خود ادامه دهد و این میسر نمی شود مگر اینکه ما کارکنان راه آهن افرادی مشکل گشا ، مبتکر و تحول گرا باشیم.

منبع: تسنیمدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.