خبر افزایش صادرات عربستان قیمت نفت را کاهش داد ۷ اردیبهشت, ۱۳۹۵

در حالی که گفته می شود عربستان قصد دارد روزانه ۵۰۰ هزار بشکه فروش نفت خود را افزایش دهد قیمت هر بشکه نفت برنت امروز ۱۱ سنت کاهش یافت و به ۴۴ دلار و ۳۷ سنت رسید.

اقتصادپرس:در حالی که تحلیلگران نسبت به بالا گرفتن رقابت بین ایران و عربستان در بازار نفت هشدار می دهند، قیمت نفت امروز کاهش یافت.

بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت امروز با ۱۱ سنت کاهش به ۴۴ دلار و ۳۷ سنت رسید. قیمت نفت خام آمریکا نیز با ۱۲ سنت کاهش به ۴۲ دلار و ۵۲ سنت رسید.

این کاهش قیمت ها، افزایش قیمت های اولیه در روز سه شنبه به دلیل کاهش ارزش دلار و ورود سرمایه های جدید به بازار نفت را تضعیف کرد.

در حالی که باب دادلی، مدیر شرکت بی پی روز سه شنبه گفت که «تقاضای قوی و رشد ضعیف عرضه بازارهای جهانی نفت را  تا پایان امسال به سمت موازنه نزدیک تر خواهد کرد،»  تحلیلگران نسبت به مازاد بیشتر عرضه در بازار همزمان با افزایش رقابت ایران و عربستان برای به دست آوردن مشتریان بیشتر هشدار دادند.

سیتی گروپ در یادداشتی نوشت: «بزرگترین ریسک کاهشی در بازار نفت در حال حاضر این است که افزایش تولید ایران سرعت گرفته و عربستان هم دارد همین کار را می کند.»

«اگر کسی درباره توانایی شرکت سعودی آرامکو برای استفاده از سیستم حمل و نقل خود و فروش های کوتاه مدت به منظور افزایش سهم از بازار تردید داشت،  فروش اخیر یک محموله ۷۳۰ هزار بشکه ای این شرکت به یک پالایشگاه چینی در شاندونگ تردیدها در این باره را از میان بر می دارد.»

این محموله در ماه ژوئن از مرکز ذخیره نفت آرامکو در اوکیناوای ژاپن بارگیری و به استان شاندونگ چین ارسال خواهد شد.

سیتی گروپ گفته احتمالا عربستان قصد دارد روزانه ۵۰۰ هزار بشکه فروش نفت خود را افزایش دهد تا تولید خود را به حداقل ۱۱ میلیون بشکه یا بیشتر برساند.

این در حالی است که ایران نیز قصد دارد تولید خود را به سطح قبل از تحریم ها یعنی ۴ میلیون بشکه در روز برساند.

 

تسنیمدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.