تضمینی برای آزادی میلیاردر نفتی نیست ۲۹ اردیبهشت, ۱۳۹۵

عضو کمیته پیگیری پرونده زنجانی در مجلس معتقد است: تقاضای آزادی موقت زنجانی اقدامی انحرافی است.

اقتصاد پرس:  امیرعباس سلطانی نماینده مردم بروجن به اظهارات اخیر وکیل بابک زنجانی درباره آزادی موقت موکلش، واکنش نشان داد.
وی افزود: وکلای بابک زنجانی همواره به دنبال آزادی موکلشان بوده و از ابتدای دستگیری وی این موضوع را پیگیری  می‌کردند.
سلطانی با بیان اینکه تقاضای آزادی موقت زنجانی از سوی وکلای وی بهانه‌ای برای دسترسی مسئولین به اموال زنجانی است، بیان داشت: در حالی موضوع آزادی موقت بابک زنجانی از سوی وکلای وی مطرح می‌شود که اگر این شخص وکالتی برای دسترسی به اموالش به دولت و  قوه قضاییه می‌داد، دیگر نیازی به طرح آزادی وی نبود.
عضو کمیته پیگیری پرونده میلیارد نفتی در مجلس، تأکید کرد: بنده معتقدم تقاضای آزادی موقت زنجانی از سوی وکلایش اقدامی انحرافی و برنامه‌ریزی شده است.
سلطانی در ادامه با بیان اینکه تضمینی برای آزادی زنجانی از زندان وجود ندارد، تصریح کرد: با توجه به اینکه زنجانی توانست در مدت زمان زندانی شدنش با افراد زیادی خارج از زندان ارتباط برقرار کند؛ اگر وی از زندان خارج شود بدون شک به دنبال کور کردن سرنخ‌های پرونده‌اش خواهد بود.
عضو کمیسیون انرژی مجلس ادامه داد: بدون شک آزادی زنجانی به قیمت گذاشتن کلاهی گشادتر بر سر ملت و مردم تمام خواهد شد.
سلطانی با بیان اینکه قطعا خروج زندانی از زندان برای وی مطلوب است، اظهار داست: این در صورتی است که این امر می‌تواند برای مردم و نظام مصیبتی دیگر رقم زند.
وی در ادامه با بیان اینکه زنجانی اراده‌ای به پرداخت بدهی‌های خود ندارد، گفت: اگر این شخص اراده‌ای به پرداخت بدهی‌های خود داشت تا کنون باید بدهی خود را با وزارت نفت تسویه می‌کرد.
سلطانی با بیان اینکه زنجانی همچنان منافع خود را دنبال می کند در پایان خاطرنشان کرد: تقاضای آزادی زنجانی از سوی وکلای وی با وجود حکم اعدام برای این فرد کمی تعجب‌برانگیز به نظر می‌رسد که بیشتر باید به آن توجه داشت.
منبع: باشگاه خبرنگاران


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *