توزیع نامه رهبرانقلاب در نمایشگاه بین المللی­ کتاب آلمان ۸ اردیبهشت, ۱۳۹۵

از جمله مهم ترین اقدامات آکادمی اسلامی در بیست و ششمین نمایشگاه بین المللی کتاب لایپزیگ، تکثیر بیش از ۲۵۰۰ نسخه از نامه اخیر مرجعیت اعلای شیعه، حضرت آیت الله العظمی خامنه ای مدّ ظله العالی و توزیع آن توسط جوانان مرکز اسلامی در میان جوانان اروپایی حاضر در این نمایشگاه بود.

اقتصادپرس: آکادمی اسلامی آلمان که بخش علمی فعّالیت های مرکز اسلامی هامبورگ را برعهده دارد، در بیست و ششمین دوره نمایشگاه بین المللی­ کتاب که از تاریخ ۱۷ الی ۲۰ مارس ۲۰۱۶ در شهر لایپزیگ آلمان برگزار گردید، شرکت نمود.

توزیع نامه مرجعیت اعلای شیعه خطاب به جوانان غربی
از جمله مهم ترین اقدامات آکادمی اسلامی در بیست و ششمین نمایشگاه بین المللی کتاب لایپزیگ، تکثیر بیش از ۲۵۰۰ نسخه از نامه اخیر مرجعیت اعلای شیعه، حضرت آیت الله العظمی خامنه ای مدّ ظله العالی و توزیع آن توسط جوانان مرکز اسلامی در میان جوانان اروپایی حاضر در این نمایشگاه بود.
شعار اصلی آکادمی در نمایشگاه کتاب « از ما بپرسید ، Fragen Sie Uns »
همچنین با توجّه به تاکید مرجعیت اعلای شیعه خطاب به جوانان غربی که فرموده بودند: «اسلام را به طور مستقیم و با مراجعه به منابع اصلی مورد مطالعه  قرار دهید» ، مهم ترین شعار مرکز اسلامی هامبورگ در این نمایشگاه عبارتِ «از ما بپرسید ، Fragen Sie Uns» بود که با طرّاحی و دیزاین مناسب مخاطبان زیادی را به سوی خود جلب می کرد. در این رابطه حضور مدیر آکادمی اسلامی جناب حجت الاسلام و المسلمین دکتر ترابی به عنوان یک روحانی شیعه در غرفه مرکز اسلامی هامبورگ و پاسخ گویی مستقیم به سوالات مردم و خصوصاً جوانان بازخورد جالبی در میان مخاطبان داشت. جذّابیت این برنامه ریزی سبب شد تا صدها نفر از جوانان اروپایی برای دقایقی در غرفه آکادمی اسلامی توقف کنند و پرسش­های خود را مطرح نموده و پاسخ بگیرند و یا با کنجکاوی به نشریات و مجلّات و کتاب­های منتشر شده توسط مرکز اسلامی هامبورگ نگاه کنند و کتاب­های آن را تورّق نمایند.
معرّفی دو کتاب جدید با موضوع «خانواده در اسلام»
از دیگر اقدامات آکادمی اسلامی در بیست و ششمین نمایشگاه بین المللی کتاب لایپزیگ، در اختیار گرفتن یکی از غرفه های مربوط به معرّفی کتاب به مدّت دو ساعت جهت معرفی دو کتاب با موضوع خانواده در اسلام بود. این کتاب ها عبارت بودند از: الف) ترجمه کتاب مطلع عشق از حضرت آیت الله العظمی خامنه ای دام ظله العالی  ب) ترجمه کتاب نظام حقوقی و اخلاقی خانواده در اسلام از آیت الله رمضانی.
در این برنامه، بخش هایی از این دو کتاب توسط یک زوج مسلمانِ آلمانی زبان قرائت گردید و در ادامه به پرسش های مخاطبین پیرامون مسائل زنان و خانواده در اسلام توسط مدیر آکادمی اسلامی آلمان پاسخ داده شد.
عرضه کتاب ، منشورات و محصولات فرهنگی
امسال نیز آکادمی اسلامی آلمان با هدف تقویت دیالوگ بین ادیان و نیز معرّفی آثار اسلامی ـ شیعی به مخاطبان آلمانی زبان و اروپایی، جدیدترین نشریات و کتاب­های منتشر شده خود مانند: ترجمه آلمانی کتاب مطلع عشق ، ترجمه آلمانی کتاب نظام حقوقی و اخلاقی خانواده در اسلام ، کتاب مسجد آبی آلمان(تاریخ مسجد امام علی ع هامبورگ) ، کتاب نهج البلاغه برای کودکان و بسیاری دیگر از کتاب های آلمانی و نیز شماره­های جدید مجله الفجر و سلام کیندر را در این نمایشگاه در معرض دید عموم علاقه مندان قرار داد. علاوه بر این، کتاب هایی نیز به زبان­های انگلیسی، عربی، ترکی و فارسی در این غرفه ارائه گردیدند.
«Reue im Islam ، Ehe Und Familie ، Die gläubige Frau ، Islamische Mystik ، Islamische Ethik » و … عناوین برشورهای مختلفی بود که برای معرفی درست معارف اسلامی در طول برگزاری نمایشگاه به بازدیدکنندگان اهدا می شد.
باتوجه به استقبال خوب بازدیدکنندگان از غرفه آکادمی اسلامی آلمان، مجموعه مرکز اسلامی هامبورگ مصمّم است که سال آینده در سطح گسترده­ تری در این نمایشگاه حضور یابد.
منبع: پایگاه ۵۹۸


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.