دلایل تأخیر بیش از 6 ماهه صدور کارت مهارت کارگران ساختمانی ۲۷ اردیبهشت, ۱۳۹۵

سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای دلایل تاخیر بیش از ۱۸۰ روزه خود در صدور کارت‌های مهارت کارگران ساختمانی را اعلام کرد.

اقتصاد پرس: عضو هیأت‌مدیره کانون انجمن‌های صنفی کارگران ساختمانی از «عدم همکاری سازمان آموزش فنی‌و‌حرفه‌ای با کارگران ساختمانی/ صدور کارت مهارت از ۲۰ به ۱۸۰ روز رسید»، خبر داده بود. سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای در واکنش به این اظهارات مسئول کارگری توضیحاتی ارائه کرده است.

سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای درباره زمان صدور کارت‌های مهارت، اعلام کرد: به منظور بالا بردن ضریب ایمنی و بالا بردن قابلیت‌های کارت‌ می‌باید تغییراتی در آن اعمال می‌شد که به صورت مقطعی سبب افزایش زمان صدور کارت‌ها در برخی از استان‌ها شد. شایان ذکر است استعلام پروانه‌های مهارت کارگران ساختمانی صادره از سوی این سازمان جهت انجام امور مربوط به بیمه این عزیزان از طریق دسترسی ایجاد شده در پورتال این سازمان برای سازمان تامین اجتماعی و با ورود شماره ملی افراد انجام می‌شود و وجود یا فقدان کارت خللی در استعلام پروانه‌های مهارت افرادی که در آزمون‌های سازمان حد نصاب قبولی را کسب نموده‌اند ایجاد نمی‌کند و لذا به نظر نمی‌رسد عدم بیمه کارگران ساختمانی ارتباطی به صدور کارت‌های الکترونیکی مهارت داشته باشد.

در ادامه توضیحات سازمان مذکور آمده است: درخصوص ادعای عدم همکاری مطلوب مدیران جدید سازمان با آن انجمن ذکر این نکته ضروری است که این سازمان همواره به تعامل با بخش خصوصی از جمله کانون‌ها و انجمن‌های صنفی اعتقاد داشته و دارد و استفاده از ظرفیت مختلف، کمک در اجرای آزمون‌های عملی و … و نیز خاصه درمورد انجمن کارگران ساختمانی تشخیص هویت و معرفی  کارگران ساختمانی به مراکز فنی و حرفه‌ای وفق ماده ۱۸ قانون بهبود مستمر محیط کسب و کار همواره در دستور کار سازمان بوده و هست.

سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای ابراز کرده است که استفاده از واژه عدم همکاری مطلوب دارای ابهام بوده و به ذهنیت فرد از کلمه مطلوب بستگی دارد. لذا شایسته است مصاحبه شونده محترم تعریف قابل قبولی از همکاری یا عملکرد مطلوب یا نامطلوب ارائه نمایند تا بتوان در آن خصوص اعلام نظر نمود.

منبع: فارسدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.