اگر سدها نبودند، سیل‌های اخیر فاجعه آفرین می شد ۲۶ اردیبهشت, ۱۳۹۵

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا (ص) گفت: امروز شاهد این مسئله هستیم که سدهایی که با دست توانمند ایرانی ساخته شده اند، زندگی هزاران هموطن ما را از خطرات سیلاب ایمن کرده اند.

اقتصاد پرس: سردار عبادالله عبدالهی اظهار داشت: کشور ایران در صنعت سدسازی در جهان سرآمد شده و این موفقیت را با تکیه بر توانمندی فرزاندان این سرزمین و باور ظرفیت های داخلی بدست آورده ایم.

وی افزود: زمانی تمامی پروژه های سدسازی کشور به شرکتهای مشاور و پیمانکار خارجی سپرده می شد و به صورت صفر تا صد پروژه ها را در دست می گرفتند و این باور وجود نداشت که ما نیز می توانیم؛ اما با باور توان داخلی و گام گذاشتن در این حرفه فنی و مهندسی، به جایی رسیده ایم که اکنون مشاوران و پیمانکاران ایرانی در خارج از مرزهای ایران به ساخت سد و صدور خدمات فنی و مهندسی در صنعت آب مشغولند.

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا (ص) با بیان اینکه “انتظار می رود این توانمندی داخلی همواره مورد توجه دولتمردان و تصمیم گیران کشور باشد”، گفت: علاوه بر افزایش ظرفیت های مدیریت منابع آب و تولید برق، سدها نقش موثری در مهار سیلابها دارند و امروز شاهد این مسئله هستیم که سدهایی که با دست توانمند ایرانی ساخته شده اند، زندگی هزاران هموطن ما را از خطرات سیلاب ایمن کرده اند.

وی افزود: برخی بدون توجه به نقش حیاتی سد در کشور سیل خیزی چون ایران به انتقاد از پروژه های سدسازی می پردازند و به نقش سدها در مهار سیلاب ها و افزایش ظرفیت مدیریت منابع آب و تولید برق توجه ندارند.

سردار عبدالهی با بیان اینکه “منتقدان سدسازی به نقش سدها در مهار سیلاب توجه کنند”، گفت: در سیلابهای سال گذشته و سال جاری، سدها نقش موثری در مهار سیلابها داشتند و اگر سدها نبودند سیل های اخیر فاجعه آفرین می شد.

 

منبع: تسنیمدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.