حقوق وزرا و نمایندگان عربستان پس از کاهش چقدر شد؟ ۸ مهر, ۱۳۹۵

روزنامه عاجل چاپ عربستان سعودی میزان حقوق و مزایای وزراء و اعضای مجلس شورای عربستان را قبل و بعد از دستور پادشاه برای کاهش آن، منتشر کرد.

روزنامه عاجل عربستان، امروز چهارشنبه، به نقل از سازمان آمار عربستان، نوشت که تعداد وزراء و مسئولان همردیف آنها ۱۴۳ نفر است که حقوق ماهانۀ هر یک از آنها قبلاً ۵۱ هزار و ۷۵۰ ریال سعودی ( ۱۳ هزار و ۷۰۰ دلار) بود ولی هم اکنون که ۲۰ درصد کاهش یافته، به ۴۱ هزار و ۴۰۰ ریال (۱۱ هزار دلار) کاهش یافته است.

اقتصاد پرس:تعداد اعضای مجلس شورا نیز ۱۵۰ نفر است که هر کدام از آنها ماهانه ۲۶ هزار و ۴۵۰ ریال (۷ هزار و ۵۰ دلار) حقوق می گیرد و حقوق آنها پس از کاهش ۱۵ درصدی به ۲۲ هزار و ۴۸۰ ریال (۵ هزار و ۹۹۰ دلار) رسیده است.

هر یک از اعضای مجلس شورا هنگام ورود به مجلس برای خرید خودرو، پرداخت حقوق راننده شخصی خود، تعمیرات و هزینه سوخت ۳۰۰ هزار ریال (۷۹ هزار و ۹۰۰ دلار)دریافت می کند که این مبلغ هم اکنون به ۲۵۵ هزار ریال (۶۸ هزار دلار) کاهش یافته است.

سلمان بن عبدالعزیز آل سعود، پادشاه عربستان، روز دوشنبه این هفته دستور داد که حقوق وزراء ۲۰ درصد، حقوق اعضای مجلس شورا ۱۵ درصد و کمک هزینۀ سالانۀ خرید مسکن و اثاثیه منزل هر یک از اعضای مجلس شورا ۱۵ درصد کاهش یابد.

کارشناسان این تصمیم را در راستای برنامۀ ریاضت اقتصادی عربستان ارزیابی می کنند. کاهش قیمت نفت در کنار هزینۀ گزاف جنگ افروزی های عربستان، به ویژه در یمن، بار مالی سنگینی بر خزانۀ این کشور تحمیل کرده است.
منبع: الفدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.