ورود تکنولوژی نوین بزرگترین خواسته شرکت‌های ایرانی است ۲۱ اردیبهشت, ۱۳۹۵

رئیس انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت گفت: با ایجاد شرکت‌های مشارکتی در آینده نزدیک تکنولوژی روز دنیا را به کشور وارد می‌کنیم.

اقتصاد پرس: رضا خیامیان رئیس انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت ایران بعد از پسابرجام  ارتباط ایران با کشورهای خارجی گسترش یافت به طوری که گروه‌های زیادی وارد کشور شدند و در جهت تبادلات تجاری مذاکرات مهمی صورت گرفت.
وی در ادامه گفت: کشورهای خارجی به این مسله پی بردند که دیگر نمی‌توانند کالا را به صورت فله‌ای به ایران بفروشند بلکه باید به صورت مشارکتی و در ازای دریافت تکنولوژی باشد.
خیامیان بیان کرد: با شروع سال جدید و نامگذاری آن به نام اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل و بحث ده موضوع آن که برای پویاتر شدن اقتصاد مطرح شده است که روح تازه‌ای در برنامه‌های اقتصادی کشور و سازندگان داخلی دمیده است و تولیدکنندگان داخلی حس کردند پشتیبانی خوبی دارند و می‌توانند با خارجی‌ها با قدرت بیشتری وارد مذاکرات شوند.
رئیس انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت ایران ادامه داد: ما با انجمن صنعت نفت ایتالیا تفاهمنامه همکاری امضا کرده‌ایم و در حال حاضر با بزرگترین شیرسازان نفت ایتالیا در آستانه امضای تفاهمنامه جدیدی هستیم.
وی تصریح کرد: تفاهمنامه ما عملیاتی است و طرف ایتالیایی مقید شده که کارهای آموزشی برای نیروی انسانی را انجام دهند و در ورود تکنولوژی جدید به شرکت‌های داخلی نفت و فرآورده‌های نفتی یاری رسانند.
خیامیان تأکید کرد: امیدواریم بتوانیم شرکت‌های مشارکتی ایرانی- ایتالیایی ایجاد کنیم تا با انتقال فناوری‌های روز دنیا نیازهای صنعت نفت را تأمین نماییم تا به صادرات جهانی وردو پیدا کنیم.
وی بیان کرد: دغدغه‌های فعالان حوزه نفت این است که از مسئولان می‌خواهند به آنها کمک کنند و تجمیع خرید از خارجی‌ها را به شرکت‌های خصوصی و داخلی واگذار نمایند تا با انجام این عمل پروژه‌های بزرگتری در آینده در کشور محقق شود.
منبع: باشگاه خبرنگاران


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *