تأخیر برجام صدماتی به رشد اقتصادی وارد کرده است‌ ۱۹ اردیبهشت, ۱۳۹۵

رئیس سازمان ملی بهره‌وری ایران با بیان اینکه وجود گره‎های کور سبب کند شدن اجرای برجام شده است، گفت: کند شدن عملیات برجام صدماتی را به رشد اقتصادی کشور وارد کرده است.

اقتصاد پرس: رویا طباطبایی یزدی در پاسخ به این سئوال که آیا اجرای برجام کمکی به افزایش بهره‎وری اقتصادی داشته است یا خیر، اظهار داشت: برجام در سال ۹۴ اجرایی شد و آمارهای این سال را در اختیار نداریم.

وی افزود: همه بر این باور بودند که برجام زودتر از این می‎تواند به نتیجه برسد اما گره‎های کوری وجود دارد که سبب کند شدن ‌برجام شده و صدماتی را به رشد اقتصادی و افزایش بهره‎وری وارد کرده است.

سازمان ملی بهره‌وری ایران در پاسخ به سئوالی مبنی بر همکاری بانک‌های خارجی با ایران بعد از اجرای‌ ‌برجام تصریح کرد: فکر می‎کنم آن طور که تصور می‎شد اجرای کارها به سرعت انجام نپذیرفت، از سوی دیگر انتخابات آینده آمریکا این امر را با پیچیدگی‎های بیشتری روبه‌رو کرده اما امیدواریم در چند ماه آینده مشکلات را از پیش‌رو برداریم.

وی تصریح کرد: امیدواریم با پشت سر گذاشتن این دوران و جریان پیدا‌کردن مسائل مالی و ورود سرمایه‌گذاران خارجی به صورت مستقیم و همچنین با ورود تکنولوژی شاهد بهبود بهرهوری در کشور باشیم.

طباطبایی‌یزدی با بیان اینکه ممکن است ارتقاء سطح بهره‎وری چند سال زمان ببرد، تصریح کرد: به عنوان مثال در کشور پیشرفته‎ای مثل ژاپن شاهد این هستیم که ارتقا سطح بهره‌وری ۱۰ سال طول می‎کشد. امیدواریم با استقامت، صبر، تداوم و پیگیری تمام سازمان‎ها افزایش بهره‌وری را در تمام دستگاه‎های اجرایی کشور حس کنیم.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *