تغییرات قیمت به مرغ نرسید+جدول قیمت ماهی ۱۳ شهریور, ۱۳۹۵

یوسف‌خانی گفت: قیمت مرغ درهفته گذشته با ثبات همراه بوده است و تنها در برخی روزهای هفته با زیاد شدن تقاضا قیمت‌ها افزایش نسبی پیدا کرده است.

اقتصاد پرس: مهدی یوسف‌خانی در گفت‌وگو میزان، درخصوص قیمت مرغ و تغییرات آن در هفته گذشته گفت: قیمت هر کیلو مرغ برای واحدهای صنفی بین ۷ هزارو ۱۰۰ تا ۷ هزارو ۱۵۰ تومان تعیین شده است که فروشنده با افزودن ۸ تا ۱۰ درصد به این قیمت باید هر کیلو مرغ را با قیمت ۷ هزار و ۷۰۰ تومان به دست مصرف کننده برساند.

وی با اشاره به آرامش در بازار مرغ در هفته گذشته گفت: هفته گذشته قیمت مرغ بین ۷ هزار و ۵۰۰ تا ۷ هزارو ۸۰۰ تومان متغییر بوده است و این نوسان نیز تنها به‌دلیل تغییر میزان تقاضا در برخی روزهای هفته است که با افزایش تقاضا در روز پنج شنبه قیمت مرغ به قیمت ۷ هزارو ۸۰۰ تومان و در اواسط هفته با کاهش تقاضا قیمت مرغ به ۷ هزارو ۵۰۰ تومان نیز رسید.

رئیس اتحادیه پرنده و ماهی قیمت فعلی مرغ را منطقی دانست و اظهار کرد: قیمت مرغ در رنج ۷ هزار و ۵۰۰ تا ۷ هزارو ۷۰۰ تومان برای مصرف کننده قیمتی منطقی است و قیمت مرغ زنده ۵ هزار تومان بهترین حالت برای تولید کننده است تا هزینه های تولید را جبران کند و متضرر نشود.

یوسف خانی قیمت هرکیلو تخم‌مرغ را ۴ هزار و ۵۰۰ تومان اعلام کرد و گفت: مصرف کننده برای خرید یک شانه تخم‌مرغ که تقریبا ۲ کیلوگرم وزن دارد باید ۹ هزار تومان هزینه کند.

وی همچنین قیمت انواع ماهی در بازار را نسبت به هفته گذشته ثابت دانست و بیان کرد: تقاضا برای خرید ماهی در فصل تابستان به‌ دلیل گرمای هوا کاهش پیدا می‌کند و همین امر باعث ثبات قیمت انواع ماهی شده است.

قیمت انواع ماهی در بازار به شرح جدول زیر است:

آرامش در بازار مرغ + جدول قیمت ماهی


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *