تابلوی تالار شیشه‌ای، سراسر قرمزپوش شد ۱۸ اردیبهشت, ۱۳۹۵

در اولین روز از معاملات هفته، تالار شیشه‌ای شاهد ریزش نسبتا شدید شاخص بورس اوراق بهادار تا مقدار ۷۷ هزار و ۴۲۳ واحد بود.

اقتصاد پرس: شاخص بورس اوراق بهادار ایران در اولین روز هفته معاملات، با ریزش ۶۱۰ واحد وارد کانال ۷۷ هزار و ۴۲۳ واحدی شد و با این حساب در معاملات امروز تالار شیشه ای، بیشتر نمادها رنگ قرمز به خود گرفتند.

روند اصلاحی شاخص که از هفته اول معاملات امسال شکل گرفته بود ظاهرا ادامه دارد هر چند که روزهایی شاخصِ کلِ بورس، روند مثبتی هم تجربه کرد. در هفته های پایانی سال ۱۳۹۴ شاخص بورس اوراق بهادار تهران توانسته بود رشد شدیدی را شاهد باشد که آن رشد باعث شد سرمایه گذاران بازار سرمایه در برخی از نمادها با سود های ۳ برابری مواجه شوند. ظاهرا روند معاملات در آن روزها هنوز جو بازار را آرام نکرده و باعث شده که انتظارات سرمایه گذاران بورس به حدی غیر طبیعی رشد کند به طوری که در این روزها صف های خرید و فروش روی سهام هایی خاص بدون هیچ محرکی رخ دهد.

امروز نماد های شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران و گسترش نفت و گاز پارسیان از معدود نمادهای سبز بازار بودند و تلاش خود را کردند تا از افت شاخص بورس جلوگیری کنند.

ارزش معاملات تالار شیشه ای، امروز به بیش از ۳۳۶ میلیارد تومان رسید که این مبلغ ناشی از دست به دست شدن یک میلیارد و ۱۸ میلیون سهم و اوراق مالی قابل معامله در ۸۲ هزار و ۲۴۷ نوبت داد و ستد بود.

در تابلوی سرتاسر قرمز امروز تالار شیشه ای بانکی‌ها و خوردویی ها بیشترین تاثیر را در افت شاخص بورس داشتند. نماد های بانک های ملت، صادرات ایران، تجارت و پاسارگاد از جمله نماد های قرمز رنگ تابلوی بورس بودند و خودروسازان بزرگ ایران از جمله ایران خودرو و سایپا نیز از نماد هایی بودند که بیشترین تاثیر را در افت شاخص امروز داشتند. صنایع پتروشیمی خلیج و گروه مدیریت و سرمایه گذاری امید نیز تاثیر منفی خود را داشتند.

در معاملات امروز ایران خودرو، ایران خودرو دیزل و گسترش سرمایه گذاری ایران خودرو شاهد صف های فروش میلیونی بودند و مشارکت شهرداری سبزوار، صنایع کاغذ سازی کاوه و صنایع ریخته گری ایران از برترین تقاضاهای این روز بودند.

نماد معاملاتی شرکت شیر پاستوریزه پگاه آذربایجان غربی، البرز دارو و سبحان دارو در معاملات امروز بازگشایی شدند و نماد معاملاتی شرکت های پارس سرام سیمان سفید نی ریز،ملی سرب، روی ایران و شیر پاستوریزه پگاه خراسان متوقف شدند.

منبع: ایسنادیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.