جیوه از فرآیند واحد کلرالکالی پتروشیمی بندر امام ۵ مرداد, ۱۳۹۵

واحد کلر آلکالی پتروشیمی بندر امام که بر اساس طراحی اولیه با فرآیند جیوه در حال فعالیت است، مرداد ماه از مدار خارج می‌شود و تغییر فرآیند آن در دستور کار قرار می‌گیرد.

اقتصادپرس:دیوان بچاری، مدیر طرح‌های توسعه‌ای پتروشیمی بندر امام اظهار کرد: اجرای طرح تغییر فرآیند واحد کلرآلکالی و حذف جیوه به سه فاز تقسیم شده است: در فاز نخست، سیستم ابزار دقیق و کنترل واحد که نیوماتیک بود به تازه‌ترین فناوری FCS-DCS مجهز شد و در ابتدای سال ٩۵ به بهره برداری رسید.

فاز دوم این طرح،  تأمین لیسانس، تأمین الکترولایزرهای سیستم ممبراین و تهیه اسناد مهندسی پایه است.

به گفته وی، در این فاز با صاحب دانش واحد (شرکت دنورا که هم اکنون مالکیت آن به شرکت آلمانی تیسون گروپ واگذار شده است) برای انجام فعالیت‌های ذکر شده توافق حاصل شد.

مدیر طرح‌های توسعه‌ای پتروشیمی بندر امام گفت: هم اکنون مهندسی پایه تقریباً رو به پایان است و الکترولایزرها نیز که تجهیزات اصلی جایگزین با سل‌های جیوه است، تا سه ماه آینده بر اساس برنامه به مجتمع پتروشیمی بندر امام حمل خواهد شد، به طور کلی این فاز ۵۵ درصد پیشرفت کار داشته است.

انجام مهندسی تفصیلی و تأمین دیگر اقلام مورد نیاز و ساختمان و نصب نیز فاز سوم این پروژه است، در این باره اسناد مناقصه فعالیت در این فاز در دست تهیه و تکمیل بوده و ظرف سه تا ۶ ماه آینده پیمانکار مربوطه انتخاب می‌شود.

واحد کلرآلکالی فردا (سه شنبه، پنجم مرداد ماه) طی مراسمی با حضور معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست تعطیل خواهد شد.

منبع: میزاندیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *