7 ایرلاین در صف مجوز ۳ مرداد, ۱۳۹۵

دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی می گوید، شرکت های هوایی توانایی افزایش سرمایه خود را به ۳ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال ندارند و باید در میزان کفایت سرمایه شرکت های هوایی تجدید نظر شود.

اقتصادپرس: مقصود اسعدی سامانی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا افزود: در طرح کفایت سرمایه شرکت های هواپیمایی ایرانی مقرر شده است هر یک از این شرکت هایی هوایی حداقل ۵ فروند هواپیمای ملکی و ۳ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال سرمایه داشته باشند.
وی با بیان این که با سرمایه کمتر می توان شرکت های هوایی کوچکتری راه اندازی کرد تا فرودگاه های کوچک در کشور فعال شوند، گفت: محدویت های کفایت سرمایه مانع فعالیت شرکت های کوچک در بازار صنعت هوانوردی می شود و باید در خصوص میزان کفایت سرمایه شرکت های هوایی تجدید نظر شود.
دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی اظهارداشت: هم اکنون ۱۰ درصد پروازهای هوایی در ۴۰ فرودگاه انجام می شود و برای فعال شدن این فرودگاه ها باید هواپیماهای کوچک خریداری شود.
وی با بیان اینکه باید فرصت بیشتری برای شرکت های هواپیمایی در نظر گرفته شود، گفت: شرکت های هواپیمایی به وزیر راه و شهرسازی پیشنهاد کرده اند حداقل ۲سال به این شرکت فرصت داده شود تا بتوانند سرمایه خود را افزایش دهند.
اسعدی سامانی یادآورشد: تعیین این میزان کفایت سرمایه برای شرکت هوایی بسیار زیاد است و برای فعال شدن این ۴۰ فرودگاه در کشور، شرکت هایی هوایی می توانند با سرمایه گذاری کمتری با استفاده از هواپیماهای کوچک این فرودگاه ها را فعال کنند.
وی با اشاره به تعداد تقاضا برای راه اندازی شرکت های هوایی جدید در کشور تصریح کرد: هم اکنون ۷ شرکت درخواست های خود را برای راه اندازی شرکت های هوایی ارایه کرده اند که در صورت کسب شرایط مورد نیاز می توانند مجوز بهره برداری خود را دریافت کنند.
به گزارش ایرنا، سازمان هواپیمایی کشوری اوایل بهمن ماه سال گذشته طرح کفایت سرمایه مالی شرکت های هوایی را ابلاغ کرد تا تمام شرکت های هوایی فعال و تازه تاسیس برای فعالیت هوایی جابجایی بار و مسافر به صورت چارتری و برنامه ای حداقل باید ۳ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال سرمایه داشته باشند.
سازمان هواپیمای کشوری در این مصوبه به تمام شرکت های هوایی ۶ ماه فرصت داد تا در مرداد ماه سال ۱۳۹۵ سرمایه خود را حداقل به ۳ هزار و ۵۰۰ میلیار ریال افزایش دهند.

منبع: ایرنادیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *