نقش روستاها در جذب گردشگر و اشتغال ۳ مرداد, ۱۳۹۵

معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی لرستان گفت: دولت از ظرفیت صنایع دستی برای توسعه متوازن استفاده کند.

اقتصادپرس: فرزانه عادلی بیان کرد: روستاهای نمونه گردشگری به محدوده جغرافیایی اطلاق می‌شود که در این محدوده یک یا چند و یا مجموعه‌ای از جاذبه‌های تاریخی، طبیعی و فرهنگی وجود دارد که وجود آنها انگیزه‌ای برای سفر و اقامت گردشگران خواهد بود.

وی اضافه کرد: لرستان از جمله استان‌هایی است که قابلیت بالایی در زمینه جذب گردشگر در روستاها دارد و اگر در این روستاها صنایع دستی رونق بگیرند قطعاً نقش بسزایی در اشتغال و توسعه خواهد داشت.

عادلی با بیان اینکه برنامه‌هایی برای آموزش رشته‌های صنایع دستی افراد روستایی هدف گردشگری داریم، افزود: تا به حال این کار در روستای بیشه انجام شده و حدود ۵۰ نفر با طراحی گلیم، گلیم‌بافی و جاجیم‌بافی آشنا شده‌اند. همچنین این افراد جهت ترغیب و ادامه فعالیت خود به صندوق کارآفرینی امید معرفی شده‌اند.

معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی لرستان تصریح کرد: مشاغل خانگی زمینه تناسب و توزان شغلی و شخصی را در منزل برای افراد به ویژه بانوان که مسئولیت کار منزل را بر عهده دارند فراهم می‌کند و موجب می‌شود تا دولت از این ظرفیت‌ها برای توسعه متوازن استفاده کند.

وی ادامه داد: نیاز کم به منابع مالی، مزایای فراوان مشاغل خانگی و نقش سازنده آنها در اشتغال و توسعه اقتصادی موجب شده تا این بخش در کشور ما نیز مورد توجه قرار گیرد و به عنوان یکی از سیاست‌های مثبت برای اشتغال مورد توجه باشد.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *