یک میلیون فارغ التحصیل در کشور به مهارت مجهز نیستند ۳۱ تیر, ۱۳۹۵

معاون امور پژوهش و فناوری وزارت صنعت،معدن و تجارت گفت:فناوری‌های جدید به تولیدکنندگان کمک می کند تا بازارهای هدف حفظ شوند.

اقتصاد پرس:  صادق زاده امروز در جمع صنعتگران استان که به همت سازمان صنعت،معدن و تجارت گیلان در سالن الغدیر استانداری گیلان برگزار شد، گفت:مشکلات صنعت مربوط به مکان و زمان خاص نیست.

وی افزود:سیستم بانکی از جمله مشکلاتی است که تولیدکنندگان با آن همواره مواجه اند و در دولتهای مختلف شدت و ضعف دارد.

صادق زاده مشکلات بیمه ای را از دیگر مشکلات تولیدکنندکان کشور عنوان کرد و ادامه داد: مالیات،قاچاق واردات کالا نیز از جمله مواردی هستند که تولیدات داخلی را بسیار تحت الشعاع خود قرار می دهند.

وی با بیان اینکه مقوله مربوط به اقتصاد مقاومتی و صنعت دانش بنیان باید در مسیر تولید قرار داده شود، خاطر نشان کرد: الان یک میلیون فارغ التحصیل در کشور وجود دارد که متاسفانه به مهارت مجهز نیستند.

دکتر صادق زاده با اشاره اینکه سهم های دانش فنی در شرکت ها امری است که در مورد آن بحث ها وجود دارد،تصریح کرد:سرمایه مالی فراوان در گرو پیوست فناوری های کشور به فناوری های به روز دنیا است.

وی تاکید کرد:اگر صنایع خود را مجهز به فناوری های روز دنیا نکنند به سرنوشت برخی از صنایع نساجی دچار خواهند شد.

دکتر صادق زاده با اشاره به اینکه انتقال تکنولوژی باید به صورت صحیح انجام شود و در اخذ صحیح دانش صنعتی کوشا باشیم،خاطرنشان کرد:دانش مرز جغرافیایی نمی شناسد و اگر در تولید تبدیل به فناوری شود می توان در صنعت درخشان عمل کرد.

معاون امور پژوهش و فناوری وزارت صنعت،معدن و تجارت تصریح کرد:ارتباط دانشگاه با صنعت مقوله ای که باید جدی تر گرفته شود و با رسوخ صنعت به دانشگاه می توان وارد رقابت با دیگر کشورهای صنعتی جهان شد.

وی افزود:اگر صنعتگران تسهیلات می گیرند باید به ارتقای کیفیت تولیدات خود فکر کنند و گرنه حتی خوب است برخی از واحدها تسهیلات بگیرند تا تعطیل شوند.

وی از ثبت برندهای بین المللی برنج هاشمی و زیتون گیلان در جهان خبر داد و گفت:این برندها مشترهای بین المللی کشور را افزایش خواهند داد.

وی در خصوص دی اند دی که تولید محصولات مشتری پسند است،گفت: هنوز برخی از کالاها در حوزه طراحی و دیزاین عالی نیستند و باید با استفاده از فناوری های نوین مشکلات را رفع کنیم تا در بازار مشتری پسندی حرف داشته باشند.

منبع: ایسنادیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *