کاهش 3 درصدی نرخ تسهیلات خرید مسکن ۳۱ تیر, ۱۳۹۵

مدیر شعب بانک مسکن استان گفت: با کاهش ۳ درصدی کارمزد تسهیلات “مسکن یکم” رونق دوباره بازار مسکن استان را شاهد خواهیم بود.

اقتصاد پرس: مهدی احمدی ظهر امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه تسهیلات متناسب با بازار مسکن منجر به شکوفایی این بخش از اقتصاد استان می شود، اظهار داشت: همزمان با ابلاغیه بانک مرکزی مبنی بر کاهش نرخ سود بانکی برای سپرده گذاران، بانک مسکن نیز نرخ تسهیلات طرح ” مسکن یکم” را از ۱۴ درصد سال گذشته به ۱۱ درصد کاهش داد.

احمدی میزان تسهیلات “مسکن یکم” ارائه شده در کلانشهر تبریز را ۱ میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال برای زوجین و ۶۰۰ میلیون ریال برای افراد مجرد اعلام کرد و افزود: متقاضیان متاهل و مجرد سایر شهرستان های استان نیز به ترتیب می توانند از تسهیلات ۸۰۰ و ۴۰۰ میلیون ریالی بهره مند شوند.

وی با اشاره به نقش مسکن در ایجاد شغل و به تبع آن پویایی اقتصاد استان، توضیح داد: بر اساس برآورد های کارشناسان با احداث هر واحد مسکونی ۴۵۰ شغل بصورت مستقیم و غیر مستقیم ایجاد می شود و امیدواریم با استقبال متقاضیان شاهد بازگشت رونق به بازار مسکن باشیم.

 

احمدی نوسازی و ترمیم بافت فرسوده را از دیگر اولویت های این بانک برشمرد و اظهار داشت: با رایزنی های صورت گرفته توانسته ایم اعتبار لازم برای ۵۰۰۰ واحد فرسوده اخذ کنیم و تا کنون به ۲۳۰۰ متقاضی این تسهیلات تعلق گرفته است.

مدیر شعب بانک مسکن استان آذربایجان شرقی میزان این تسهیلات را ۵۰۰ میلیون ریال به ازای هر واحد فرسوده اعلام کرد و گفت: مدت زمان بازپرداخت این تسهیلات ۱۰ ساله بوده و میزان هر قسط نیز در حدود ۵ میلیون ریال می باشد.

منبع: دانادیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *