تشکیل کمیته ویژه درستاداقتصاد مقاومتی برای رفع مشکلات سیمان ۲۶ تیر, ۱۳۹۵

دبیر انجمن صنفی سیمان از تشکیل کمیته ویژه سیمان در ستاد اقتصاد مقاومتی برای رفع مشکلات صنعت سیمان خبر داد و گفت: افزایش قیمت سیمان همچنان در دست بررسی است.

اقتصادپرس: عبدالرضا شیخان در گفتگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، به تفاهم نامه اخیر انجمن سیمان با وزارت راه برای تحریک تقاضای بازار سیمان اشاره کرد و اظهار داشت: سال گذشته وزارت راه حدود یک میلیون تن سیمان از تولیدکنندگان خریداری کرد که براساس تفاهمات انجام شده امسال قرار است ۵ میلیون تن سیمان با قیمت مصوب خریداری نماید.

وی با بیان اینکه در کنار این موضوع قرار شده برای روکش جاده‌ها نیز از بتن استفاده شود، گفت: این دو تصمیم تا حدودی می‌تواند بخشی از مشکلات واحدهای تولیدی سیمان را رفع نماید.

*افزایش قیمت سیمان همچنان در دست بررسی است

دبیر انجمن صنفی سیمان در خصوص قیمت سیمان که قرار بود بعد از ماه مبارک رمضان افزایش پیدا کند نیز افزود: این موضوع همچنان در دست بررسی است و هنوز به اجماع نهایی دست پیدا نکرده‌ایم.

شیخان با بیان اینکه در حال حاضر یک بسته برای رونق بخش سیمان در کشور پیش بینی کرده‌ایم، تصریح کرد: در این بسته نخست تعادل عرضه و تقاضا و رساندن قیمت‌های مصوب سال ۹۳ هدفگذاری شده است. که امیدواریم به زودی بتوانیم به این هدف دست پیدا کنیم البته در دو ماه گذشته تا حدودی تعادل در بازار سیمان ایجاد شد اما هم اکنون این موضوع مختل شده است.

وی در رابطه با بازار صادراتی سیمان کشور نیز گفت: در حال حاضر همچنان صادرات سیمان به بازار عراق ممنوع است اما خوشبختانه توانسته‌ایم در حوزه صادرات کلینکر به این کشور رشد خوبی را تجربه کنیم. البته قرار شده کنسرسیومی از شرکت‌های توانمند که با بازارهای صادراتی نزدیک هستند صادرات سیمان را انجام و ما بقی شرکت‌ها نیاز داخل کشور را تأمین کنند.

*تشکیل کمیته ویژه سیمان در ستاد اقتصاد مقاومتی

دبیر انجمن صنفی سیمان با بیان اینکه در خرداد ماه امسال ۵ میلیون و ۲۰۰ هزارتن سیمان در کشور تولید شده است، گفت: در همین بازه زمانی ۴ میلیون و ۳۰۰ هزار تن سیمان در سطح بازار توزیع شده است.

شیخان به جلسه اخیر فعالان سیمان با معاون اول نیز اشاره کرد و گفت: قرار شده یک کمیته ویژه سیمان در ستاد اقتصاد مقاومتی تشکیل و مشکلات صنعت سیمان را مورد بررسی قرار دهد در حال حاضر اعضای این شورا انتخاب نشده اند و امیدواریم در اسرع وقت این موضوع انجام و تصمیمات لازم برای رفع مشکلات بخش صنعت سیمان کشور انجام شود.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *