کد خبر : 23671
تاریخ انتشار : یکشنبه 19 فروردین 1403 - 10:39

در یادداشتی مطرح شد؛

بمب بزرگی که کاظم صدیقی منفجر کرد

بمب بزرگی که کاظم صدیقی منفجر کرد

«ای کاش صدیقی همانگونه که در مصاحبه یکطرفه با صداوسیما گلایه کرده بود خود نزد محکمه می‌رفت و طلب می‌کرد درباره ادعا‌ها بررسی کنند.‌ای کاش توضیحات شفاف، کامل و قانع کننده می‌داد تا پرونده این ابهام بسته شود، اما او هیچ کدام را انتخاب نکرد. او ابهام را انتخاب کرد.»

عصرایران نوشت: با وجود آنکه چند هفته از افشای زمین خواری منتسب به حوزه علمیه ازگل و عذرخواهی کاظم صدیقی می‌گذرد، اما هنوز واکنش‌ها به آن ادامه دارد.

با گذشت چند هفته از طرح ادعا‌هایی علیه کاظم صدیقی درباره دراختیار گرفتن زمین حوزه علمیه ازگل در شمال تهران، اما همچنان درباره این ادعا توضیح قطعی، کافی، کامل و قانع کننده منتشر نشده است.

اقتصاد پرس

نه شخص صدیقی چنین کرده و به انبوه سوالات پاسخ داده و نه سازمان‌های رسمی و مسوول، وارد ماجرا شده اند. صدیقی و حوزه علمیه تحت مدیریتش به عنوان دو مظنون این ادعا‌ها نیز هربار لب به سخن گشوده اند و بیانیه‌ای داده اند بر حجم ابهامات و تناقضات افزوده اند و سوالات را بیشتر و ادعا‌ها علیه خود را تقویت کرده اند.

از زمانی که صدیقی در نخستین واکنش گفت امضایش را جعل کرده اند تا زمین گران قیمت را به نامش کنند و فضای توییتر و شبکه‌های اجتماعی را از تعجب و شگفتی، منفجر کرد تا وقتی که منتقدان را به راه انداختن “الم شنگه” و “شرارت” متهم کرد چیزی جز شک و تردید نیافرید. شک و تردید‌هایی که به کفه ادعا‌ها و اتهامات اضافه کرد تا سنگین و سنگین‌تر شوند.

حوزه علمیه ازگل چند بیانیه داد و صدیقی هم آخرین بار قبول کرد غفلت کرده و از همه جز مردم عذرخواهی کرد، اما نه ابهامی رفع کردند نه سوالی از انبوه سوالات پاسخ داده شد و نه شفافیتی رقم خورد تا فقط ابهامات، بزرگ و بزرگتر شوند و ادعا‌ها و اتهامات نزد افکار عمومی، بی پاسخ بمانند.‌ای کاش صدیقی همانگونه که در مصاحبه یکطرفه با صداوسیما گلایه کرده بود خود نزد محکمه می‌رفت و طلب می‌کرد درباره ادعا‌ها بررسی کنند.‌

ای کاش توضیحات شفاف، کامل و قانع کننده می‌داد تا پرونده این ابهام بسته شود، اما او هیچ کدام را انتخاب نکرد. او ابهام را انتخاب کرد. ابهام باقی ماند و روز به روز بزرگ و بزرگ‌تر شد تا مردم در ذهن و فکر خود، جوابی برای سوالات و ادعا‌ها بیابند. جواب‌هایی متمایل به ابهام… ابهامی نزدیک به ادعاها.

اینکه در آینده چه می‌شود اینکه واقعیت ماجرا چه بوده نمی‌دانم، اما این را می‌دانم که صدیقی، ابهام را انتخاب کرد و این یعنی تایید ادعا‌ها نزد افکارعمومی. این یعنی پیروزی ادعا کننده در برابر صدیقی در میدان افکار عمومی؛ و این انتخاب خود خود کاظم صدیقی بود.

نویسنده: رضا غبیشاوی

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.