ضرر سوزوکی از خروج انگلیس از اتحادیه اروپا ۱۰ تیر, ۱۳۹۵

سوزوکی موتور انتظار دارد نوسان بازار ارز پس از رای انگلیس به خروج از اتحادیه اروپا بر درآمدهای این شرکت تاثیر منفی بگذارد.

اقتصادپرس:سوزوکی که حدود نیمی از خودروهایش در هند به فروش می رود، اعلام کرد نوسان ارزش روپیه هند و یورو تاثیر منفی بر درآمد این خودروساز ژاپنی خواهد داشت و به همین منظور قصد دارد با کاهش هزینه و تامین داخلی، ضررهای احتمالی را به حداقل برساند.

تسهیلات تولید خارجی سوزوکی شامل کارخانه‌هایی در هند و مجارستان هستند.

ارزش ین پس از رای هفته گذشته انگلیس برای خروج از عضویت اتحادیه اروپا به دلیل تقاضای سرمایه گذاران برای این ارز به عنوان دارایی امن صعود کرد. تحلیلگران پیش بینی می‌کنند قوی شدن ین سود عملیاتی خودروسازان ژاپنی را کاهش دهد. بسیاری از این خودروسازان از ژاپن خودرو صادر می کنند.

سوزوکی انتظار دارد در سال مالی جاری ۶۲ میلیارد ین به دلیل نوسانات ارزی ضرر کرده و در نتیجه سود عملیاتی سالانه این شرکت در مقایسه با سال گذشته ۷.۸ درصد کاهش پیدا کند.

بر اساس گزارش رویترز، یکی از مدیران سوزوکی در نشست سالانه سهامداران این شرکت اظهار کرد کاهش هزینه‌ها و افزایش تلاش برای تامین داخلی قطعات در کارخانه‌های خارجی به این معناست که هر گونه تاثیر مربوط به نوسانات ارزی جبران خواهد شد.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *