اختصاص اعتبار از صندوق توسعه‌ملی برای راه‌اندازی کار کوچک ۹ تیر, ۱۳۹۵

مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید گفت: از طریق صندوق توسعه ملی به صورت ریالی خط اعتباری برای کسب و کارهای خرد و کوچک در نظر گرفته خواهد شد.

اقتصادپرس:  علی‌اصغر نورالله‌زاده با اشاره به میزان تأمین مالی صندوق کارآفرینی امید برای بخش‌های تولیدی کشور اظهار داشت: با توجه به شرایط پسابرجام، نگاه ویژه‌ای بر روی بازارهای صادراتی بنگاه‌ها و ایجاد زیرساخت‌های لازم داریم.

وی افزود: در این زمینه کسب و کارهای خرد و کوچک با شناسایی توسط صندوق مورد حمایت مالی قرار می‌گیرند و اکثر این سرمایه‌گذاری‌ها با توجه به شرایط بازار و میزان پایداری آنان انجام می‌شود.

مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید با بیان اینکه از طریق صندوق توسعه ملی به صورت ریالی خط اعتباری برای کسب و کارهای خرد و کوچک در نظر گرفته خواهد شد، گفت: همواره کسب و کارهای خرد و کوچک در بازار بهتر عمل کرده‌اند.

وی افزود: با توجه به فعالیت ۲۰ سال گذشته صندوق، آمارها نشان می‌دهد که ۹۷ درصد از تسهیلات‌گیرندگان بنگاه‌های خرد و کوچک، بدون انجام امور اداری یا قضایی، اقساط خود را پرداخت کرده‌اند، اما کسب و کارهای بزرگ در پرداخت تسهیلات، بسیار ضعیف عمل می‌کنند.

نورالله‌زاده با اشاره به طرح اشتغال‌زایی صندوق در نشست کمیسیون‌های تخصصی اشتغال وزارت کار، گفت: با هماهنگی دستگاه‌ها و وزارتخانه‌ها، کسب و کارهای خرد در روستاها و مناطق محروم شناسایی شده و با توجه به میزان ظرفیت‌شان تأمین مالی می‌شوند.

وی افزود: صندوق کارآفرینی امید به صورت مستقیم، طرح‌ها و بنگاه‌ها را شناسایی می‌کند و براساس میزان تقاضای بازار و همچنین رسته فعالیت، اقدام به تأمین مالی کرده است و این امر همچنان ادامه دارد.

منبع: فارسدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *