۵ میلیون تن گندم از کشاورزان خریداری شده است ۹ تیر, ۱۳۹۵

وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به روند خوب تولید و برداشت گندم گفت: از آغاز فصل برداشت گندم تاکنون بیش از ۵ میلیون تن گندم از کشاورزان به نرخ تضمینی خریداری شد.

اقتصادپرس: محمود ججتی در حاشیه دیدار با رئیس رسانه ملی با اشاره به رشد ۲۰ درصدی خرید تضمینی گندم نسبت به سال گذشته گفت: از ابتدای آغاز برداشت گندم تاکنون ۵ میلیون تن گندم از کشاورزان خریداری شد.

وی افزود:‌ با روندی که در تولید و برداشت گندم دیده می شود، تراز تولید و مصرف کشور مثبت شده است و نیاز کشور به گندم را تامین کرده و باید گفت به خودکفایی رسیده‌ایم.

وی با اشاره به طرح هایی درباره افزایش تولید و بهره وری گفت: باتوجه به این طرح ها، به ویژه از محل صرفه جویی در زمینه اراضی،با افزایش بهره وری گندم در واحد سطح، سطح اراضی مورد نظر از پارسال به کشت کلزا و دانه‌های روغنی اختصاص یافته است و امید است در آینده شاهد افزایش روز به روز تولید روغن در داخل کشور باشیم و از وضع اسفبار کنونی نجات یابیم.

وزیر جهاد کشاورزی درباره وضعیت امسال محصولات کشاورزی نیز گفت: با لطف خدا و تلاش بی وقفه تولیدکنندگان سال خوبی داشته‌‌ایم، ضمن اینکه به جز چند استان که از خشکسالی رنج می برند وضعیت آبی خوبی داریم و سردرختی‌ها و میوه های بهاره و تابستان وضعیت خوبی داشته اند.

منبع: فارسدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *