تعداد اعضای اینستاگرام از مرز نیم میلیارد نفر گذشت ۲ تیر, ۱۳۹۵

تعداد اعضای شبکه اجتماعی به اشتراک گذاری عکس اینستاگرام از مرز ۵۰۰ میلیون نفر گذشت. بر اساس آمار این شرکت تعداد کاربران اینستگرام در ماه و روز به ترتیب ۵۰۰ و ۳۰۰ میلیون نفر است.

اقتصادپرس: با این تغییرات اینستاگرام در حال تبدیل شدن به رقیبی جدی برای فیس بوک و به خصوص توییتر است که این روزها شرایط مطلوبی ندارد.

تعداد کاربران اینستاگرام تنها در دو سال اخیر دوبرابر شده است. بیش از ۸۰ درصد از مشترکان اینستاگرام که در سال ۲۰۱۲ به قیمت یک میلیارد دلار توسط فیس بوک خریداری شد در خارج از آمریکا زندگی می کنند و هر روز بیش از ۹۵ میلیون عکس و ویدئو در شبکه اجتماعی یاد شده به اشتراک گذارده می شود.

تعداد کاربران توییتر در ماه هم اکنون به ۳۰۰ میلیون نفر کاهش یافته و اینستاگرام در شهریور گذشته رکورد ۴۰۰ میلیون نفر کاربر را پشت سر گذاشت.

اینستاگرام از نظر درآمدی نیز در حال تقویت وضعیت خود است و بر اساس آمار موسسه تحقیقاتی ای- مارکتر، درآمد تبلیغاتی خالص آن از ۶۳۰ میلیون دلار در سال ۲۰۱۵ به ۱٫۵۳ میلیارد دلار در سال ۲۰۱۶ افزایش خواهد یافت. پیش بینی می شود این رقم در سال های ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ به ترتیب به ۲٫۸۳ و ۵٫۰۶ میلیارد دلار برسد.

منبع: فارسدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *