ورود ۸.۵ میلیارد نخ سیگار قاچاق به کشور در سال گذشته ۱ تیر, ۱۳۹۵

یک مقام ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز از قاچاق ۸.۵ میلیارد نخ سیگار به کشور در سال گذشته خبر داد و گفت: تنها ۵۰۰ میلیون نخ از این رقم کشف شد.

اقتصادپرس: عباس نخعی در مصاحبه با رادیو گفت‌وگو با اشاره به حجم بالای قاچاق کالا اظهار داشت: در دو سال گذشته این حجم از قاچاق با اقداماتی که توسط دستگاه های عضو ستاد انجام داده اند، کاهش پیدا کرده است.

وی با بیان اینکه در سال گذشته حدود ۱۰ میلیارد دلار از برآورد حجم قاچاق را نسبت به سال قبل کاهش داده ایم، عنوان داشت: بنابراین اقدامات و برنامه هایی که در حوزه مبارزه با قاچاق انجام شده است، موثر واقع شده اما قطعا کافی نبوده است، زیرا هنوز باقی مانده آن عدد بزرگی است.

مدیر کل مبارزه با قاچاق کالاهای هدف ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز به قاچاق سیگار به صورت خاص اشاره کرد و بیان داشت: به دلیل اینکه تقاضا در بازار داخلی رو به افزایش بوده است و سود باد آورده ای را در این بخش ایجاد کرده است، باعث شده قاچاق این کالا همچنان ادامه داشته باشد، هر چند بر اساس اقدامات سال گذشته، شاهد کاهش قاچاق سیگار بوده ایم.

وی ادامه داد: در سال گذشته مجموع تولید داخلی و مشارکتی مان ۲۹ میلیارد نخ بوده است و ۱۶٫۴ میلیارد نخ نیز واردات قانونی داشته ایم. مجموع کشفیات قاچاق سیگار در سال گذشته نیز ۵۰۰ میلیون از ۸٫۵ میلیارد نخ بوده است. این مقدار ۳٫۵ میلیارد نخ نسبت به مدت مشابه در سال ۹۳ کاهش داشته است.

 دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *