دولت منتظر دلار است و تولیدکنندگان در انتظار تسهیلات ۱۱ اردیبهشت, ۱۳۹۵

رئیس خانه صنعت و معدن استان اصفهان با بیان اینکه ۶۰ درصد واحدهای صنعتی همچنان تعطیل هستند، گفت: برای حل مشکلات اقتصادی دولتمردان منتظر دلار و تولیدکنندگان در انتظار تسهیلات هستند.

اقتصاد پرس: محمدرضا برکتین با اشاره به وضعیت صنایع استان در دوران رکود اظهار داشت: صنعت استان اصفهان تحت تأثیر اقتصاد قرار داد و از آنجایی که اقتصاد ایران در کل معتاد دلار است، بخش صنعت نیز به تبع آن دچار مشکلات بسیاری شده است.

وی افزود: اقتصاد ایران بر پایه نفت استوار است و همواره نفت را فروخته‌ایم و از دلار به‌دست آورده شده خرج کرده‌ایم و متأسفانه اسم آن را مدیریت گذاشته‌ایم.

رئیس خانه صنعت و معدن استان اصفهان با بیان اینکه امروز به دلیل پایین آمدن قیمت نفت، دلار نداریم، تصریح کرد: همه چیز در اقتصاد به هم ریخته چون دولت منتظر دلار است و تولیدکننده در انتظار تسهیلاتی که به او پرداخت شود.

وی خاطرنشان کرد: امروز حتی جنس تولید شده هم خریدار ندارد و از سوی بانک‌ها تسهیلاتی در اختیار تولیدکنندگان قرار نمی‌گیرد، در مجموع رکود شرایط ویژه‌ای در کشور ایجاد کرده است، اینها موضوعاتی است که صنعت و تولید را با مشکل مواجه کرده و باید برای آن راه چاره‌ای اندیشیده شود.

برکتین با بیان اینکه آمار و ارقام زیادی درباره وضعیت صنعت و تعطیلی واحدهای صنعتی ارائه می‌شود، گفت: در همین باره اگر بخواهیم آمار بدهیم باید به تعطیلی حدود ۵۰ تا ۶۰ درصد واحدهای صنعتی اشاره کنیم علاوه بر اینکه سایر واحدهای صنعتی با حالت حداقلی مشغول به کار هستند.

رئیس خانه صنعت و معدن استان اصفهان گفت: ما برای حل مشکلات داخلی خود نه براساس اشکالاتی که داریم بلکه براساس نقاط قوت داخلی باید اقدام کنیم، علاوه بر این نباید همه چیز را در این زمینه از دولت خواست و هر فردی باید به سهم خود در بحث اشتغال و تولید وارد عمل شود.

منبع: تسنیمدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *