اپلیکیشن امنیتی برای حملات تروریستی در مسابقات یورو 2016 ۲۲ خرداد, ۱۳۹۵

با توجه به نگرانی های امنیتی روزافزون درباره مسابقات یورو ۲۰۱۶، دولت فرانسه یک اپلیکیشن جدید تلفن همراه را معرفی کرده که به کاربران در مورد حملات تروریستی احتمالی هشدار می‌‌دهد.

اقتصادپرس: اپلیکیشن SAIP(سیستم هشدار و اطلاعات جمعیت) که بطور رایگان برای دانلود به دو زبان فرانسوی و انگلیسی در هر دو سیستم عامل اندروید iOS ارائه شده، ‌در صورت حمله احتمالی به کاربر هشدار داده و اطلاعات کافی برای نحوه ایمن ماندن را در اختیار وی قرار می‌دهد.

وزارت کشور فرانسه این اپلیکیشن را هفته گذشته و پیش از آغاز مسابقات فوتبال جام ملت‌های اروپا ۲۰۱۶ معرفی کرد. این مسابقات از روز جمعه در منطقه‌ای خارج از شهر پاریس آغاز شده و شامل ۵۱ بازی در شهرهای مختلف است. مقامات فرانسه و کشورهای دیگر هشدار داده‌اند که ممکن است این مسابقات هدف حملات تروریستی قرار بگیرد.

این برنامه همچنین به کاربران در مورد رویدادهای غیرمنتظره مانند واژگون شدن سدهای دفاعی در برابر سیل‌ها هشدار می‌دهد.

این هشدارها کمتر از ۱۵ دقیقه پس از تائید حادثه توسط مقامات بر روی اپلیکیشن ظاهر شده و بر اساس موقعیت دقیق کاربر، شخصی‌سازی می‌شوند.

کاربران همچنین می‌تواند با استفاده از این برنامه بر هشت منطقه جغرافیایی مختلف نظارت کرده و برای مثال، وضعیت خانواده و دوستانشان را بررسی کنند.

اپلیکیشن SAIP به عنوان بخشی از یک پروژه آزمایشی در پی حملات تروریستی به فرانسه در ۲۰۱۵ ساخته شد.

منبع: ایسنادیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.