دولت فقط حرف می‌زند ۱۸ خرداد, ۱۳۹۵

نماینده مردم در مجلس دهم با اشاره به مشکلات اقتصادی به خصوص رکود و بیکاری گسترده، گفت: آنچه در عمر سه ساله دولت یازدهم شاهد بوده ایم فقط بیان مطالب بوده و در اجرا تحولی رخ نداده است.

اقتصادپرس: حسینعلی حاجی دلیگانی در مورد خواسته رهبر انقلاب برای حل مشکلات اقتصادی به خصوص رکود و بیکاری، با اشاره به گذشت نزدیک به سه سال از عمر دولت تدبیر و امید، اظهار داشت: آنچه در دولت یازدهم مشاهده کردیم، در بسیاری از موارد فقط بیان مطالب بوده و در عمل شاهد آن نبودیم.

وی با اشاره به طرح وزارت صنعت، معدن و تجارت برای کمک به واحد‌های تولیدی و پرداخت ۵درصد از سود تسهیلات به صورت یارانه، افزود: قرار بود این طرح برای واحدهای کوچک و متوسط اجرا شود تا هزینه تولید و تسهیلات  بانکی که ۲۲درصد بوده به ۱۷درصد کاهش یابد و سامانه‌ی بهینه یاب نیز برای برای ثبت نام و معرفی به بانک ایجاد شود.

نماینده مردم در مجلس دهم با اعلام اینکه واحدهای تولیدی از طرح وزارت صنعت، معدن و تجارت استقبال کردند، گفت: مسوولان این وزارتخانه بعد از اجرای طرح، گفتند که پولی برای اجرای آن ندارند؛ در حالی که بخشی از اعتبارات قانون هدفمندی یارانه‌ها برای تولید است؛ چرا دولت در این بخش کوتاهی می‌کند و قانون اجرا نمی‌شود.

حاجی دلیگانی ادامه داد: آنچه در دولت یازدهم وجود دارد، فقط بیان موضوعات بوده و است و در اجرا و عمل اتفاقی نیفتاده است و دولت به گفته‌های خود وفادار نیست؛ به همین دلیل مردم چیزی را در سفره و زندگی خود و تغییری را ملاحظه نمی‌کنند.

وی تصریح کرد: مثلا دولت اعلام کرد حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی در سال‌جاری ۲۰درصد افزایش می‌یابد اما در دو روز گذشته اعلام شد فقط ۱۵درصد افزایش خواهد یافت و یا اینکه قرار بود این افزایش به صورت پلکانی باشد که باز هم به آن عمل نشد و سخنی که دولت گفت با اقدام انجام شده مغایرت دارد.

منبع: تسنیمدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *