نقش حمل‌ونقل هوایی در GDP افزایش می‌یابد ۱۱ خرداد, ۱۳۹۵

رییس سازمان هواپیمایی کشوری از برنامه‌ریزی برای بهبود جایگاه صنعت هوانوردی کشور در شاخص GDP و عملیات توریستی خبر داد.

اقتصاد پرس: علی عابدزاده در مراسم رونمایی از هواپیمای فلایت چک جدید کشور اعلام کرد: حمل‌ونقل هوایی همان طور که در تاریخ بسیاری از کشورها نشان داده توانایی این را دارد که در توسعه اقتصادی نقشی حیاتی و مهم ایفا کند. این موضوع می‌تواند در ایران نیز که از نظر ظرفیت ذاتی اوضاع بسیار خوبی داشته با قدرت پیگیری شود.

وی ادامه داد: کشور ما این ظرفیت ذاتی را دارد که نیروهای انسانی ما بتوانند برای سال‌هایی طولانی در دوران جنگ و تحریم‌ها تمام نیازها را برآورده کنند و از این‌رو خود را برای آینده پس از تحریم‌ها نیز آماده کنند. در کنار آن جایگاه جغرافیایی کشور که ایران را به گذرگاه عبوری بسیاری از کشورهای منطقه تبدیل کرده نیز به خوبی ظرفیت موجود در این حوزه را نشان می‌دهد.

رییس سازمان هواپیمایی کشوری با اشاره به افزایش اختیارات سازمان هواپیمایی در بکارگیری سیاست‌های جدید برای ارتقاء این حوزه مهم اظهار کرد: خوشبختانه دولت و مجلس محترم در طول این ماه‌ها با پیگیری‌هایی که داشته‌اند به ما اختیاراتی داده‌اند که در طول تاریخ این صنعت کم‌سابقه بوده است. ما بار سنگین این موضوع را روی دوشمان احساس می‌کنیم و امیدواریم اهداف مدنظر به خوبی در این حوزه پیگیری شود.

عابدزاده خاطر نشان کرد: صنعت هوانوردی از یک سو باید سهم خود را در GDP افزایش دهد و از سوی دیگر در حوزه‌هایی مانند حمل‌ونقل بار و مسافر نیز فعالیت‌های خود را پیگیری کند. ما برای اینها برنامه‌ریزی کرده‌ایم و امید داریم تا این شرایط اجرایی شود.

منبع: ایسنادیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.