اجرای طرح ها و رونق تولید با جذب سرمایه های خارجی ۲۹ اردیبهشت, ۱۳۹۵

رییس اتاق بازرگانی اردبیل گفت:بسیاری از طرح‌های نیمه تمام دولتی و ایده‌های بکر در بخش خصوصی وجود دارد که درصورت جذب سرمایه های خارجی می‌توانند موجب رونق تولید کشور شوند.

اقتصاد پرس: حسین وثوقی ایرانی رییس اتاق بازرگانی اردبیل گفت:بعد از برجام هنوز بخش‌های صنعتی و تجاری کشور آمادگی کامل برای ورود به مذاکرات با طرف‌‌‌های خارجی را ندارند زیرا بسیاری از طرح‌ها و پروژه‌های تولیدی کشور شناسنامه ای مطابق با استاندارد های بین المللی ندارند و قابل معرفی به سرمایه گذاران جهانی نیست.

وی در ادامه گفت:بسیاری از طرح‌های نیمه تمام دولتی و ایده‌های بکر در بخش خصوصی وجود دارد که درصورت جذب سرمایه های خارجی می‌توانند در آینده موجب رونق تولید در کشور شوند.

وثوقی ایرانی بیان کرد:در طرح جامعی که پیش بینی کرده‌ایم ،مقرر شده تا هریک از پروژه‌‌های دولتی و بخش خصوصی توسط آنها و با کمک اساتید دانشگاهی و دانشجویان به زبان علمی نوشته شود تا مطابق استاندارهای جهانی قابل ارائه در مذاکرات با طرف های خارجی‌‌‌‌‌‌ باشد.

وی در پایان تصریح کرد:مرکز خدمات سرمایه گذاری در سازمان امور اقتصادی و دارایی هر استان در نظر گرفته شده تا افراد دارای ایده آفرینی و تولید با مراجعه به مراکز طرح های خود را ارائه دهند و از طرفی مشاوره رایگان جهت عملی شدن پروژه‌های تئوری دریافت کنند.

منبع: باشگاه خبرنگاراندیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.