افزایش شاخص بورس لندن همزمان با صعود قیمت نفت خام برنت ۸ مهر, ۱۳۹۵

– شاخص سهام بورس فوتسی ۱۰۰ لندن در پایان معاملات روز چهارشنبه، همزمان با صعود قابل توجه قیمت نفت خام برنت دریای شمال، روندی افزایشی داشت.

اقتصاد پرس:ارزش شاخص سهام بورس فوتسی ۱۰۰ لندن که در آن در هر روز کاری سهام ۱۰۰ شرکت مهم و بزرگ انگلیس از نظر ارزش بازاری سهام ثبت شده در بورس، ارزش گذاری و خریدوفروش می شود در بعد از ظهر روز چهارشنبه با افزایش ۰٫۶۱ درصدی مواجه شد.
شاخص سهام بورس فوتسی ۱۰۰ لندن، با ۴۱ واحد افزایش، به ۶ هزار ۸۴۹ واحد رسید.
شاخص سهام بورس فوتسی ۲۵۰ لندن نیز با افزایش ۰٫۹۳ درصدی مواجه بود و با ۱۶۳ واحد افزایش به ۱۷ هزار و۷۹۲ واحد رسید.
در همین حال در میان شاخص سایر بورس های مهم اروپایی در روز چهارشنبه، ‘دکس’ آلمان ، ‘کک ۴۰ ‘ فرانسه و ‘آیبکس ‘ اسپانیا نیز افزایش داشتند.
در پایان معاملات روز چهارشنبه، ارزش شاخص سهام ‘دکس ‘در بازار بورس فرانکفورت آلمان ۰٫۷۴ درصد، شاخص سهام ‘کک چهل’ در بازار بورس فرانسه ۰٫۷۷ درصد و شاخص بازار بورس اسپانیا موسوم به «آیبکس» ۰٫۶۰ افزایش یافتند.
پوند انگلیس نیز عصر روز چهارشنبه در بازار مبادلات ارزی، در برابر دلار آمریکا با ۰٫۰۱ درصد افزایش، در مقابل ۱٫۳۰۱۸ دلار و همچنین با ۰٫۰۱ درصد افزایش در مقابل یورو، در مقابل ۱٫۱۶۰۵ یورو معامله شد.
در همین حال هر بشکه نفت خام سبک برنت دریای شمال که بیش از دو سوم نفت های جهان از جمله نفت اوپک، بر اساس آن قیمت گذاری می شوند، روز چهارشنبه در بازار لندن، با ۲٫۷۲ دلار افزایش( ۵٫۹درصد ) به ۴۸٫۶۹ دلار رسید.
به گزارش منابع انگلیسی، بهای هر بشکه نفت شاخص آمریکا، ‘وست تگزاس اینترمیدییت ‘( دبلیوتی آی ) نیز روز چهارشنبه با ۲٫۳۸ دلار افزایش ( ۵٫۳درصد) به ۴۷٫۵ دلار رسید.

منبع:ایرنادیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.