اجرای اقتصاد مقاومتی با اطلاعات به دست آمده از سرشماری ۲۷ شهریور, ۱۳۹۵

معاون آمار و اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان زنجان تاکید کرد: اطلاعات حاصله از سرشماری امسال می‌تواند در اجرای برنامه‌های اقتصاد مقاومتی موثر باشد.

اقتصاد پرس: حسین امیدمقدم با بیان اینکه یکی از مهم‌ترین دستاوردهای سرشماری، کسب اطلاعات پایه‌ای است، افزود: با توجه به اینکه در آغاز اجرای برنامه ششم توسعه قرار داریم و نیز در راستای اجرای برنامه‌های اقتصاد مقاومتی، نیازمند دست‌یابی به این اطلاعات پایه‌ای هستیم، از این رو سرشماری امسال نفوس و مسکن از اهمیت زیادی برخوردار است.

وی با یادآوری اینکه مرحله اول سرشماری امسال از سوم تا ۲۴ مهرماه و مرحله دوم نیز از ۲۵ مهرماه تا ۲۵ آبان‌ماه خواهد بود، تصریح کرد: ثبت‌نام قطعی و پایانی خانوارها در سرشماری نفوس و مسکن در مرحله دوم که قرار است از ۲۵ مهرماه تا ۲۵ آبان انجام شود، صورت می‌گیرد که در این مرحله ماموران سرشماری با حضور در منازل خانواده‌ها، کد ۱۲ رقمی سرشماری اینترنتی را اخذ و وارد سامانه مربوطه می‌کنند.

این مسئول با تاکید بر اینکه مردم باید اطلاعات خود را به صورت دقیق در سرشماری اینترنتی ثبت کنند، اظهار کرد: پیش‌بینی می‌کنیم در حدود ۴۰ درصد از جمعیت استان از طریق سرشماری اینترنتی نسبت به ثبت اطلاعات خانوار خود از طریق سامانه www.sarshomari95.ir اقدام کنند که بی‌شک برای رسیدن به این مهم باید شاهد تعامل و هم‌افزایی بین دستگاه‌های اجرایی استان باشیم.

معاون آمار و اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان زنجان در ادامه با اشاره به اینکه در روستاهای فاقد اینترنت نیز سرشماری نفوس و مسکن با استفاده از ظرفیت بخش‌هایی چون مدارس، دفاتر پیشخوان، خانه‌های بهداشت و … انجام خواهد شد، خاطرنشان کرد: امیدواریم دستگاه‌هایی که در مناطق روستایی فعالیت داشته و فاقد اینترنت هستند نیز تا قبل از آغاز سرشماری از این ظرفیت برخوردار شوند.

منبع:ایسنادیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *