هیئت تجاری از استان زنجان عازم فنلاند و دانمارک می‌شوند ۲۳ شهریور, ۱۳۹۵

رئیس اتاق بازرگانی استان زنجان با اشاره به اعزام هیئت تجاری از استان زنجان به فنلاند و دانمارک گفت: این هیئت ۲۷ شهریورماه امسال از زنجان حرکت می‌کنند.

اقتصاد پرس: غلامحسین جمیلی با اشاره به اینکه این هیئت با حضور ۱۶ نفر از فعالان صنعتی استان زنجان بوده است، اظهار کرد: علی وقف‌چی نماینده مردم زنجان و در مجلس شورای اسلامی نیز در این سفر حضور خواهد داشت.

وی خاطر نشان کرد: یک نفر به صلاحدید مجمع نمایندگان به دلیل استفاده از ظرفیت‌های نمایندگان در سفر‌‌های تجاری حضور می‌یابد.

رئیس اتاق بازرگانی استان زنجان با اشاره به اینکه استان زنجان یک سری قابلیت‌هایی دارد که برایمان مشخص بوده و کشور‌های مقابل نیز یک سری نیز قابلیت‌هایی که در این سفر این ظرفیت‌ها و قابلیت‌ها به همدیگر معرفی می‌شود، بیان کرد: این سفر‌ها بیشتر آشنایی دو سویه از ظرفیت‌ها و قابلیت‌ها و ایجاد زمینه برای توسعه تجارت و همکاری بین‌ کشور‌ها انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه کشور دانمارک با توجه به تخصص و مهارتی که در حوزه فناوری اطلاعات‌، برق و آی‌تی و مباحثی در حوزه الکترونیک وجود دارد بیشتر رویکرد سفرمان توسعه همکاری در این حوزه است، گفت: سفر به فنلاند نیز بیشتر مبتنی بر ظرفیت‌های کشاورزی، معدن و غیره بوده است.

جمیلی ابراز کرد: در کل سفر هدف پیدا کردن شرکای تجاری برای انتقال تکنولوژی و فناوری‌های نوین کشور با سرمایه‌گذاری‌های مشترک و با بهره‌برداری و همکاری تحت لیسانس کشور‌های اروپایی،تولید محصول بر اساس ظرفیت‌ها و مزیت‌های نسبی کشور برای صادرات مجدد بوده است.

وی با اشاره به اینکه این نخستین هیئت تجاری ایران به همت اتاق زنجان بوده که ۲۷ شهریور ماه از زنجان عازم می‌شوند، افزود: این هیئت پس از دیدار از شمال کشور فنلاند عازم کشور دانمارک خواهند شد.

رئیس اتاق بازرگانی استان زنجان با اشاره به اینکه این سفر در حدود ۹ روز کاری انجام می‌شود، بیان کرد: علی وقف‌چی نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی، علی اکبر نظری نماینده وزارت امور خارجه در زنجان، نماینده سازمان صنعت، معدن و تجارت و جمعی از تجار و بازرگانان  در این سفر حضور می‌یابند.

وی بیان کرد: همچنین هدف از این سفر بسط و گسترش روابط تجاری و شناساندن پتانسیلهای اقتصادی استان زنجان است.

جمیلی برگزاری جلسات مشترک با اتاق بازرگانی و دیدار از چندین کارخانه بزرگ تامین کننده تکنولوژی استخراج معادن و کارخانه مواد غذایی و همچنین دیدار با تجار موفق ایرانی مقیم این کشورها از دیگر برنامه‌های این سفر اعلام کرد.

وی گفت: از سوی دیگرمیزبانی این هیات در کشور دانمارک بر  عهده کنفدارسیون صنایع این کشور، به عنوان بزرگ ترین نهاد صنعتی دانمارک خواهد بود .

منبع:دانادیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *