آمادگی ایران برای کاهش زمان سیر قطار راه ابریشم به ۱۲ روز ۱۹ اردیبهشت, ۱۳۹۵

معاون بهره برداری و سیر و حرکت راه آهن آمادگی راه آهن ایران برای کاهش زمان سیر قطار راه ابریشم از ۱۴ روز به ۱۲ روز را اعلام کرد و گفت: قطار برنامه ای راه ابریشم از چین به ایران به صورت هر دو هفته یک قطار راه‌اندازی می‌شود.

اقتصاد پرس: حسین عاشوری در جلسه‌ای با نماینده وزارت امور خارجه چین ضمن تاکید بر تداوم سیر منظم این قطار، ضمن اعلام آمادگی راه آهن ایران برای کاهش زمان سیر قطار از ۱۴ روز به ۱۲ روز اظهار کرد: با آشنا شدن بیشتر تجار ایرانی با نحوه فعالیت این قطار برنامه ای در آینده نزدیک شاهد گسترش ترانزیت بار در کشور باشیم .

وی با تشریح کریدورها، بنادر و پایانه های فعال ریلی در داخل کشور، افزود: با کامل شدن ساخت حلقه های مفقوده ریلی در مرزهای افغانستان و عراق، ایران را به عنوان بهترین کریدور عبوری جهت حمل بارهای ترانزیت به مقصد این کشورها تبدیل خواهد کرد.

وی تصریح کرد: ثابت نگه داشتن نرخ تعرفه حمل کالا در کشورهای ترکمنستان، ازبکستان و ایران در سال ۲۰۱۶ مانند سال پیش از آن به منظور ترغیب بیشتر بازرگانان به استفاده ازحمل و نقل ریلی در جابجایی بار صورت گرفته است.

عاشوری راه‌اندازی منظم قطار برنامه ای راه ابریشم از چین به ایران به صورت هر دو هفته یک قطار را، ازبرنامه های شرکت راه آهن ایران برشمرد و گفت: این قطار برای صادرات کالاهای ایرانی به کشورهای آسیای میانه و چین نیز استفاده خواهد شد.

همچنین مدیرکل بازرگانی و بازاریابی راه آهن گفت: در راستای توسعه و تقویت کالاهای صادراتی و سیاست های اقتصاد مقاومتی، شرکت راه آهن به بارهای ریلی تا مسافت ۱۵۰ کیلومتری از ایستگاه اینچه برون تخفیف ۵۰ درصدی در تعرفه ریلی می دهد.

علی‌ احمدی افزود: این تخفیف به منظور افزایش جذابیت حمل بار برای صاحبان بار صادراتی و کاهش هزینه های حمل و نقل در قیمت تمام شده است. مقصد کالا صادراتی از این پایانه حمل و نقلی  آسیای میانه و روسیه است و صادرکنندگان ایرانی هم اکنون انواع کالاهای تجاری، مرکبات، محصولات کشاورزی و موادمعدنی را به این کشور صادر می شود.

وی ظرفیت سالانه بار ترانزیت، وارداتی و صادراتی این پایانه ۳ میلیون تن در سال است ضمن اینکه توسعه زیر ساخت های ایستگاه راه آهن اینچه برون طی ماه های اخیر برای حمل کالاهای نفتی در دست اقدام است.

 

منبع: تسنیمدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.