وعده مدیر فیس بوک برای برخورد با اخبار جعلی ۱۷ شهریور, ۱۳۹۵

فیس بوک که با مشکل انتشار انبوه اخبار جعلی در فیدخبری این شبکه اجتماعی مواجه شده، قصد دارد با دقت بیشتری اخبار مذکور را فیلتر کند تا از پخش چنین اخباری در فیس بوک جلوگیری کند.

اقتصاد پرس: مارک زاکربرگ مدیر عامل فیس بوک در واکنش به این خبرها می گوید این شبکه اجتماعی می تواند اقدامات بهتری برای را برای مقابله با اخبار جعلی در پست های فیس بوکی انجام دهد.

زاکربرگ با اذعان به نقش مهم فیدخبری فیس بوک در شکل دادن به عادات اکثریت مردم برای قرائت اخبار آنلاین افزود: تضمین می کند که در آینده کاربران در معرض طیف گسترده تری از منابع خبری بی طرفانه باشند.

فیس بوک پس از آنکه مشخص شد اخبار متعدد جعلی به طور گسترده در فید خبری این شبکه اجتماعی پخش گردیده اعلام کرد الگوریتم های خودکار آن را ارتقا خواهد داد تا از تکرار چنین مسائلی جلوگیری شود. همچنین قرار است تعدادی سردبیر انسانی در این شرکت به کار گرفته شوند تا با کنترل اخبار موجود جلوی انتشار خبرهای جعلی و دروغین گرفته شود.

اولین بار مشکلات فیدخبری فیس بوک زمانی مورد توجه قرار گرفت که یکی از کارکنان سابق این شبکه اجتماعی مدعی شد خبرهایی که به طرفداری از جمهوریخواهان و دونالد ترامپ در فیس بوک تولید می شود عمدتا از آن حذف می شود تا جهت گیری این فید به نفع دموکرات ها تغییر کند. مارک زاکربرگ مدیر عامل فیس بوک به شدت این اخبار را تکذیب کرده است.

منبع: فارسدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.