دولت هدف‌گذاری نرخ بیکاری۷درصدرادرلایحه برنامه ششم حذف کرد ۱۷ شهریور, ۱۳۹۵

سخنگوی کمیسیون تلفیق برنامه ششم مجلس گفت:دولت هدف‌گذاری تحقق نرخ بیکاری ۷ درصد در لایحه برنامه ششم را حذف کرد.

اقتصادپرس: محمد خدابخشی با اشاره به اینکه لایحه‌های مرتبط با برنامه ششم توسعه صرف‌نظر از عنوان و محتوا تاریخ ۲۶ دی ماه ۹۴ به مجلس نهم تقدیم شد اظهار داشت: پس از آن بنا به انتقاد اعضا و نمایندگان مجلس نهم و کارشناسان به نوعی این لایه با ویرایشی جدید به امضای رئیس سازمان برنامه و بودجه و اضافه شده ۴ ماده به مجلس دهم ارائه شد.

سخنگوی کمیسیون تلفیق برنامه ششم مجلس تاکید کرد: این اصلاحات شامل منابع و مصارف و جداول و شاخص‌های کمی، اولویت‌ها و مسایل محوری است.

وی با تاکید بر اینکه اخیرا همان اصلاحات انجام شده توسط هیات وزیران به تصویب رسیده و با امضای رئیس جمهور در روزهای اخیر به مجلس ارائه شد، تصریح کرد: به نظر می‌رسد این ویرایش مجدد تفاوت اندکی با آنجه رئیس سازمان برنامه و بودجه ارائه کرده است دارد.

خدابخشی افزود: در لایحه برنامه ششم دولت هدف‌گذاری کاهش نرخ بیکاری از ۱۱ به ۷ درصد را اعلام کرده بود  که در ویرایش جدید با امضای رئیس جمهور این موضوع حذف شده است.

سخنگوی کمیسیون تلفیق برنامه ششم مجلس با ابراز بی‌اطلاعی از حذف هدف‌گذاری درمورد نرخ بیکاری در لایحه برنامه ششم یادآور شد: در حال حاضر نمایندگان در تعطیلات تابستانی به سر می‌برند اما قرار است هفته سوم جلسات با حضور اعضای کمیسیون تلفیق برنامه برگزار و در خصوص این موضوع و موارد دیگر تصمیم‌گیری شود.

این نماینده مجلس خاطرنشان کرد: درحال حاضر جلسات هیات رئیسه کمیسیون تلفیق هر هفته برای بررسی لایحه برنامه ششم انجام می‌شود.

خدابخشی در پاسخ به این سوال که گفته می‌شود باید اسناد پیوستی برنامه ششم نیز به تصویب هیات وزیران برسد عنوان کرد: آنچه رسما و با  امضای مسئولان ارسال شده ۳۵ ماده لایحه برنامه ششم است و پیوست آن به صورت غیررسمی در غالب ۲۰۰۰ هزار صفحه به مجلس تقدیم شد.

وی درمورد زمان‌بندی بررسی رسیدگی به برنامه ششم گفت: تلاش می‌کنیم تا قبل از رسیدگی به موضوع بودجه سال آینده این برنامه تصویب و مبنایی برای بودجه سال ۹۶ باشد. حتما در این باره و ابهامات موجود در برنامه نمایندگان و اعضای کمیسیون تصمیم‌گیری می‌کنند.

منبع:فارسدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *